ندای استان:۹۸۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی در شهرستان بوشهر جمع آوری و امحا شد.

به گزارش ندای استان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: برای پایش و نظارت مستمر بر واحدهای عرضه‌کننده مواد غذایی، طرح جمع‌آوری مواد غذایی بدون مشخصات بهداشتی در مهر اجرا شد و بازرسان بهداشت محیط از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌های شهرستان بوشهر بازدید کردند.

حسن فخرایی بیان کرد: این طرح با شرکت ۱۳ گروه بازرسی و چهار گروه نظارتی در دو روز پیاپی در شهر بوشهر اجرا شد.

او افزود: در این طرح، ۹۸۰ کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و بدون مشخصات بهداشتی ازجمله دوغ، نان‌های بسته‌بندی‌شده، سبزیجات، رب گوجه و … جمع‌آوری و امحا شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تاکید کرد: با فروشندگان مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته به‌طورجدی و بدون اغماض برخورد می‌شود و این افراد به مراجع قضایی و اداره تعزیرات حکومتی معرفی‌ می‌شوند.

فخرایی، تاریخ تولید و انقضاء، پروانه ساخت وزارت بهداشت، نشانی کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده را به‌عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی برشمرد و گفت: شهروندان می‌توانند شکایات خود را از طریق شماره تماس ۱۹۰ به‌صورت شبانه‌روزی مطرح کنند و مرکز بهداشت در سریع‌ترین زمان به شکایات دریافتی رسیدگی خواهد کرد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی