ندای استان: سرپرست بهزیستی استان بوشهر گفت: «دوشنبه‌های کتابخوانی» در مهدهای کودک استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش ندای استان به نقل از مهر، علیرضا حاجیونی عصر دوشنبه در مراسم کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه در مهدکودک مهرآوران اظهار داشت: روزهای دوشنبه‌ هر هفته در مهدهای کودک استان بوشهر به عنوان «دوشنبه‌های کتاب‌خوانی» تعیین شده است که مربیان مهد کودک در این روز کودکان را با روش‌های خلاقانه کتاب‌خوانی آشنا  می‌کنند.

وی بیان کرد: با توجه به این حقیقت که سرانه کتابخوانی در کشور پایین بوده، سازمان بهزیستی با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم نامه همکاری با هدف تشویق کودکان ‌به کتاب‌خوانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی در خانواده‌های امضا کرده است.

سرپرست بهزیستی بوشهر با بیان اینکه کودکان را باید در مهد کودک با کتابخوانی آشنا کرد، افزود: بهترین جامعه هدف که برای فرهنگ‌سازی در جامعه می‌توان بر روی آن کار کرد، کودکان زیر شش سال است، که در این زمان شخصیت اصلی آنان شکل می‌گیرد که سازمان بهزیستی با عنایت به این اصل مهم اقدام به ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق کودکان به خواندن کتاب در مهدهای کودک کرده است.

حاجیونی با بیان اینکه تشویق کودکان به کتابخوانی در مهدهای کودک، فرهنگ مطالعه کتاب را در خانواده‌ها نیز گسترش می‌دهد، گفت: روزهای دوشنبه‌ هر هفته در مهدهای کودک استان بوشهر به عنوان«دوشنبه‌های کتاب‌خوانی» تعیین شده است و قرار است مربیان مهد کودک در این روز برای کودکان کتاب بخوانند و آنها با کتاب‌های کودک آشنا کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۱:۵۵

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی