ندای استان:مدیرکل امور عشایر استان بوشهر گفت: ۴۰ درصد مراتع استان بوشهر برای تعلیف دام‌ها در اختیار عشایر است.

به گزارش ندای استان،عبدالمحمد امینی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پنج هزار و ۲۰۰ خانوار عشایری در استان بوشهر فعالیت دارند که سه هزار و ۳۰۰ خانوار کوچ‌رو و هزار و ۹۰۰ خانوار در مناطق عشایری استان سکونت دارند.

وی با اشاره به اینکه عشایر هفت ماه در استان بوشهر سکونت دارند افزود: عشایر با سرد شدن مناطق ییلاقی در استان‌های فارس، اصفهان، چهارمحال بختیاری و یاسوج به استان بوشهر کوچ می‌کنند.

مدیرکل امورعشایر استان بوشهر بیان کرد: عشایر در هشت شهرستان استان بوشهر حضور می‌یابند که بیشترین میزان حضور عشایر در استان مربوط به شهرستان دشتستان است.

وی با اشاره به اینکه عشایر استان بوشهر دارای ۴۵۰ هزار راس دام هستند اضافه کرد: عشایر استان سالانه بیش از ۸۰ هزار تن محصولات کشاورزی، شش‌هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز، ۱۳ هزار تن محصولات دامی، ۳۰ هزار متر مربع انواع صنایع دستی تولید می‌کنند.

امینی‌زاده از پرداخت بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه ملی و از محل تسهیلات خشکسالی به عشایر خبر داد و افزود: ۴۰ درصد مراتع استان بوشهر به مساحت ۶۴۰ هزار هکتار در اختیار عشایر  است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۲:۲۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی