ندای استان:استاندار بوشهر با تاکید بر ساماندهی بناها و محوطه‌های تاریخی بوشهر گفت: این استان دارای آثار و ابنیه‌های تاریخی متعددی است که ساماندهی و مرمت این آثار در اولویت برنامه میراث فرهنگی و سازمان‌های ذیربط قرار دارد.

به گزارش ندای استان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در بررسی وضعیت بناها و آثار تاریخی بندر بوشهر با تاکید بر حفظ و احیای بناهای تاریخی اظهار داشت: حفاظت از میراث گذشتگان اهمیت بالایی دارد و در این راستا توجه به این اماکن و تلاش برای مرمت و احیای آنها در دستور کار قرار دارد.

وی، مرمت اصولی و علمی بناهای تاریخی زیر نظر کارشناسان مجرب را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: با توجه به وجود بناهای تاریخی بسیار ارزشمند و برجسته باید  زمینه حفظ و نگه‌داری آثار تاریخی در شرایط مناسب فراهم شود.

استاندار بوشهردر بازدید از محوطه تاریخی ریشهر بوشهر با بیان اینکه این محوطه تاریخی گویای قدمت تاریخی بالای این شهر در ادوار تاریخی است اظهار داشت:ساماندهی این مجموعه تاریخی که یکی از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار است باید تمهیداتی در راستای ساماندهی آن اندیشیده شود.

گراوند عمارت تاریخی تنگستانی در شهر بوشهر هم مورد بازدید قرار داد و بیان کرد: این مجموعه می‌تواند در عرصه گردشگری مورد استفاده قرار بگیرد که اجرای طرح‌های مصوب این آثار تاریخی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی، در بازدید از عمارت‌های ملک و هفت بنگله این آثار تاریخی را از دیگر  جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: این آثار تاریخی ظرفیت مهمی برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری است که ساماندهی آنها باید در دستور کار قرار بگیرد.

موزه منطقه‌ای خلیج فارس و قبرستان متجاوزان انگلیسی در بوشهر از دیگر مکان‌هایی بود که مورد بازدید استاندار بوشهر قرار گرفت.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۱۵:۴۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی