ندای استان:استان بوشهر در شب و روز تاسوعای حسینی غرق در عزا و ماتم شد و مراسم عزاداری سنتی در نقاط مختلف شهرها و روستاهای استان با حضور گسترده و پرشور مردم برگزار شد.

به گزارش ندای استان ، مردم استان بوشهر همواره عشق و ارادت ویژه‌ای به اهل بیت داشته و در ایام محرم و صفر شاهد برگزاری مراسم و مجالس و برنامه‌های مختلف و متنوعی از جمله عزاداری سنتی در نقاط مختلف استان هستیم.

از جمله مراسم سنتی عزاداری در استان بوشهر می‌توان به مراسم سنج و دمام، سینه‌زنی سنتی، نعش گردانی، پامنبری، زنجیرزنی، طبخ و توزیع غذای نذری، روضه‌خوانی و . . . اشاره کرد.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر به خبرنگار مهر گفت: از ابتدای محرم تاکنون شاهد برگزاری مراسم باشکوه عزاداری مردم استان در نقاط مختلف هستیم که اقشار مختلف مردم خصوصا جوانان حضوری گسترده در این مراسم و مجالس داشته‌اند.

نوشاد نوشادی اضافه کرد: در شب و روز تاسوعا نیز برنامه‌های مختلفی از جمله سینه‌زنی و زنجیر زنی برگزار شده است و امروز شاهد برگزاری تجمع و حرکت دسته‌جات عزاداری در شهرهای مختلف استان هستیم.

وی بیان کرد:‌حرکت عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا از میدان قدس تا مصلی و با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت‌الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی