ندای استان:شیلات استان بوشهر توضیحاتی را در مورد ساخت اسکله در جزیره خارگ ارائه کرده و مشکلات اعتباری را مهمترین دلیل توقف پروژه ساخت اسکله دانسته است.

به گزارش ندای استان، «قدیمی‌ترین مرکز صیادی ایران بدون اسکله/ زیرساخت‌ها استاندارد نیست» عنوان گزارشی است که روز شانزدهم شهریورماه در خبرگزاری مهر منتشر شد و در این گزارش به مشکلات صیادان جزیره خارگ و نبود اسکله مناسب و استاندارد در این جزیره پرداخته شد.

در پی این گزارش روابط عمومی شیلات استان بوشهر توضیحاتی را ارائه کرده است که در زیر به صورت کامل عنوان شده است.

اسکله صیادی جزیره خارگ از پروژه‌های ملی استان بوشهر است که از چند سال پیش کار عملیاتی ساخت آن به پیمانکار سپرده شد ولی با آغاز عملیات اجرایی آن به کسری اعتبارات عمرانی دولت برخورد کرد و زمینه آن تزریق قطره‌چکانی اعتبار به پروژه بوده است.

تاکنون بالغ بر ۹۷ میلیارد ریال اعتبار به آن تخصیص داده شده است و برای سال جاری نیز مبلغ ۴۰ میلیارد ریال مصوب شده است که به محض تخصیص، پیمانکار ادامه کار را آغاز می‌کند.

برای اتمام پروژه ۲۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است که در صورت تخصیص در سال ۹ به پایان می‌رسد.

شایان ذکر است که نوسانات قیمت ارز باعث خسارت شدید به پیمانکار و تاخیر در خرید و واردات قطعات اسکله شده است.

بیشتر قطعات شناوری اسکله خریداری و از گمرک ترخیص شده است که به محض دریافت بخشی از تخصیص ۹۱ قطعات را در اسکله مستقر خواهد کرد.

پیمانکار در حال حاضر ۱۰ میلیارد ریال طلبکار است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی