ندای استان:دما و رطوبت هوا از فردا تا اواخر هفته جاری به سبب وزش جریانات ملایم (جنوبی) بویژه در مناطق ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

به گزارش ندای استان،کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که تا عصر امروز به سبب وزش باد شمال غربی در سواحل شمالی و مرکزی این مناطق از خلیج فارس تا حدودی متلاطم خواهد بود.

پیام مساعدی افزود: همچنین پیش بینی می‌شود از فردا تا پایان هفته دریا نیز به طور نسبی آرام باشد.

وی ادامه داد: همچنین طی ساعاتی از بعد از ظهر و شب در برخی مناطق بویژه ارتفاعات نیمه جنوبی، احتمال ناپایداری‌های موقت جوی همراه با رگبار خفیف و پراکنده باران و رعد وبرق دور از انتظار نیست.
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و فردا در برخی نقاط ساحلی مه رقیق صبحگاهی پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: در این مدت ساعاتی از عصر امروز و امشب در برخی نقاط بویژه مناطق نیمه جنوبی استان همراه با رشد ابر و احتمال وقوع ناپایداری موقت جوی پیش بینی می‌شود.
مساعدی افزود: برای ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باددر قسمت های شمالی و مرکزی شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ و روی دریا و سواحل گاهی تا ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

وی گفت: جهت وزش باد در مناطق جنوبی، جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ و در هنگام وقوع ناپایداری جوی گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.
مساعدی بیان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر، در سواحل شمالی و مرکزی استان ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از امشب به ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر می‌رسد.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت ۳:۱۶ دقیقه، مد اول ۰۹:۴۲ ، جزر دوم ۱۶:۳۹ و مد دوم ۲۲:۵۲ خواهد بود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۵:۳۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی