ندای استان:استاندار بوشهر گفت: هیچ‌گونه کارشکنی و تعلل و کم‌کاری در زمینه سرمایه‌گذاری در استان بوشهر پذیرفتنی نیست و سرمایه‌گذاران نباید در ادارات سرگردان باشند.

به گزارش ندای استان، عبدالکریم گراوند پیش از ظهر شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تبریک سالروز ورود آزادگان اظهار داشت: در زمینه مطالعات کشاورزی اقداماتی انجام شده است تا شاهد توسعه بخش کشاورزی استان باشیم.

وی با بیان اینکه روند کارها در ارائه تسهیلات کشاورزی رضایت‌بخش نیست، خواستار تلاش همه دستگاه‌ها برای توسعه کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر شد و ادامه داد: هیچ تعللی از سوی هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی و اداری استان در این زمینه پذیرفتنی نیست.

استاندار بوشهر بهانه‌تراشی دستگاه‌های اجرایی در روند اجرای طرح‌ها را غیرقابل پذیرش دانست و اضافه کرد: همه دستگاه‌ها باید موانع پیش روی اجرای طرح‌های گلخانه‌ای را رفع و همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

گراوند در ادامه خواستار تسریع در ارائه تسهیلات توسط بانک کشاورزی شد و ادامه داد: همه ما کشاورز هستیم و باید از کشاورزان و فعالان این عرصه حمایت لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ارائه تسهیلات نباید دنبال بهانه‌تراشی باشیم، تصریح کرد:‌ با این وضعیت در سال جاری بیش از ۱۰۰ هکتار گلخانه در استان بوشهر اجرا نخواهد شد و به برنامه توسعه ۳۰۰ هکتار گلخانه نمی‌رسیم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: همه باید کمک کنیم و یک دوران طلایی در بخش کشاورزی ایجاد کنیم. بانک‌ها نقش مهمی در این زمینه دارند و انتظار داریم از فردا شاهد تغییر در نگاه‌ها باشیم.

سرمایه‌گذاران نباید به صخره‌های سخت اداری برخورد کنند

وی با بیان اینکه هر دو هفته یک بار باید گزارش وضعیت اجرای گلخانه‌ها در استان بوشهر ارائه شود، تصریح کرد: توسعه گلخانه‌ها باید به صورت ویژه دنبال و پیگیری شود تا به اهداف مد نظر دست یابیم.

گراوند با بیان اینکه سرمایه‌گذاران نباید به صخره‌های سخت سیستم اداری برخورد کنند، ادامه داد: هر هفته با متقاضیان سرمایه‌گذاری نشست خواهیم داشت و مسائل را مستقیم پیگیری می‌کنم. فرمانداران هم باید وقت بگذارند و این مسائل را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل ضروری توسعه صادرات است، افزود: سرمایه‌گذاران سردخانه و صنایع تبدیلی و بسته‌بندی را نباید معطل بگذاریم. دنیای جدید نمی‌پذیرد که زمان را از دست بدهیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید زمینه تسهیل در سرمایه‌گذاری در استان بوشهر فراهم شود، ادامه داد: هیچ‌گونه کارشکنی و تعلل در زمینه سرمایه‌گذاری در استان بوشهر پذیرفتنی نیست و سرمایه‌گذاران نباید در ادارات سرگردان باشند.

وی تاکید کرد: چرا یک سرمایه‌گذار باید ماه‌ها منتظر استعلامات و کارهای اداری باشد؟ مدیران باید پاسخگوی سرمایه‌گذاران باشند و زمینه تسریع در سرمایه‌گذاری فراهم شود. بزرگترین خدمت در شرایط کنونی رفع موانع تولید و اشتغال است.

گراوند خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اداری، اجرایی و نظارتی باید خود را مکلف به توسعه سرمایه‌گذاری بدانند و هر مانع و مشکلی که وجود دارد باید رفع شود./مهر

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۳۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی