ندای استان: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: ۲۳ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد استان بوشهر است.

به گزارش ندای استان به نقل از مهر، احمد لطفی صبح شنبه در نشست با مسئولان اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس برنامه های جدید این نهاد، به زودی بخشی از خدمات این نهاد در حوزه خدمات مددکاری برون سپاری می شود.

وی افزود: بر این اساس تا پایان شهریورماه امسال، گام نخست برون سپاری خدمات مددکاری برداشته می شود و طی آن ۳۰ درصد از پرونده های مددجویی سالمندان تحت پوشش با انعقاد تفاهم نامه ای با موسسات خیریه، تشکل ها و مراکز نیکوکاری برون سپاری می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تصریح کرد: پیش بینی می شود که در گام نخست برون سپاری، از ۲۳ هزار سالمند تحت پوشش کمیته امداد در سطح استان بوشهر، قریب به هفت هزار نفر مشمول این طرح شوند.

لطفی ادامه داد: از جمله وظایف حاکمیتی این نهاد در بخش برون سپاری ارائه خدمات حمایتی به سالمندان، نظارت کیفی است تا ضمن کاهش مراوادات مستقیم سالمندان به امداد، بیشترین میزان خدمات کیفی نیز دریافت دارند.

وی بیان کرد: در تفاهم نامه با مراکز خیریه و نیکوکاری به دقت مطالبات، انتظارات و تکالیف ارجاعی با حفظ اطلاعات شخصی مددجویان سالمند دیده شده تا اختلالی در ارائه خدمات به این افراد ایجاد نشود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در این تفاهم نامه برنامه ریزی جهت بازدید و سرکشی مستمر از منازل مددجویان، پیگیری برای نگهداری و مراقبت ویژه از سالمندان از کار افتاده و بیماران زمین گیر تحت پوشش و تامین هزینه های درمانی بیماران فاقد توانایی و صعب العلاج دیده شده است.

لطفی تاکید کرد: پیگیری و ارتقای وضعیت بهداشت و سلامت سالمندان تحت جمایت ، تلاش در راستای ارتقای سطح امید به زندگی و نشاط در بین سالمندان و همکاری در توزیع بسته های حمایتی تامین شده از سوی کمیته امداد از دیگر وظایف مراکز نیکوکاری در این طرح برون سپاری خدمات مددکاری کمیته امداد استان بوشهر است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۰:۴۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی