ندای استان:معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز صید میگو از ۳۰ تیرماه در آب‌های خلیج فارس استان گفت: در این تلاش صیادی، برای بیش از ۸ هزار صیاد و یک‌هزار و ۳۰۰ شناور مجوز صید صادر می‌شود.

به گزارش ندای استان،منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به تشکیل جلسه مدیریت صید در استان بوشهر اظهار داشت: هر ساله برای بررسی ذخائر میگو در آبهای استان بوشهر گشت‌های تحقیقاتی در دو نوبت فعالیت خود را آغاز می‌کنند که پس از بررسی میزان ذخائر، کمیته مدیریت صید تشکیل و زمان صید میگو تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه زمان صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر تعیین شد افزود: زمان آغاز صید میگو برای قایق‌ها از ۳۰ تیر و برای لنج‌ها از اول مرداد ماه تعیین شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه مجوز صید میگو برای قایق‌ها یک‌روزه صادر می‌شود تصریح کرد: در استان بوشهر ۸۷۰ قایق مجوز صید آبزیان دارند که این قایق‌ها می‌توانند با دریافت مجوز صید میگو، از ساعت شش صبح ۳۰ تیرماه راهی دریا برای صید این آبزی شوند.

وی بیان کرد:  در فصل صید میگو برای بیش از ۸ هزار صیاد و یک‌هزار و ۳۰۰ شناور مجوز صید صادر می‌شود.

پاپری تعداد لنج‌های صیادی استان بوشهر را ۵۰۰ فروند دانست و بیان کرد: مجوز صید برای لنج‌های صیادی سه روزه صادر می‌شود ولی چون لنج‌های مستقر در گناوه و دیلم مسیر آنان تا محل صیادگاه‌ها قدری طولانی‌تر است مجوز این لنج‌ها برای صید میگو ۵ روزه صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه لنج‌ها از ساعت شش صبح اول مرداد می‌توانند با دریافت مجوز راهی دریا شوند گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان صید میگو امسال همانند سال قبل که یک‌هزار و ۱۰۰ تن بود باشد و این در حالی است که  در هر تورکشی در یک‌ساعت حدود ۱۱٫۲ کیلوگرم صید میگو ارزیابی شده است.

پاپری با تاکید بر توجه به صدور مجوز صید در عملیات صید میگو افزود: شناورهای صیادی موظف هستند از زمان خروج از اسکله صیادی براساس تعیین زمان در مجوز به صید میگو اقدام کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر تعداد بنادر تخلیه صید در استان را ۳۲ اسکله دانست و تصریح کرد: امسال برای ارائه خدمات به صیادان و تخلیه صید میگو، ۲۵ بندر و اسکله صیادی تعیین شده است.

وی از مناطق ممنوعه برای صید میگو خبرداد و خاطر نشان کرد: برخی مناطق که  محل تخم‌ریزی و زیستگاه طبیعی و مصنوعی آبزیان مانند منگف، یرول، دیر، خارگ، هاله، بساطین، حله و گناوه هستند برای صید میگو ممنوع  است.

پاپری با بیان اینکه برای قایق‌های تفریحی و بی هویت مجوز صید میگو صادر نمی‌شود تاکید کرد: ۳۲۰۰ قایق تفریحی و بدون هویت در استان بوشهر وجود دارد که برای این شناورها مجوز صید آبزیان به ویژه صید میگو صادر نمی‌شود و مشارکت در صید میگو بدون مجوز تخلف است و متخلفان مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۲:۵۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی