سهم خواهی فرصت طلبان سرمربی شاهین را فراری داد:

ندای استان:با آشکار شدن این سهم خواهی عبدالله ویسی لحظاتی پس از استعفا بیانیه‌ای را منتشر کرد و به دلایل استعفایش از سمت سرمربی گری تیم فوتبال شاهین بوشهر پرداخت.

به گزارش ندای استان،در حالی که تنها کمتر از ۲ روز به پایان اردوی آمادگی شاهین دربروجن باقیمانده عبدالله ویسی به دلیل آنچه دخالت ۲ نفر از اعضای شورای شهر بوشهر مطرح شده از سمت خود استعفا و اردوی شاهینی‌ها را ترک کرد.

یکی از اعضای شورای شهر بوشهر که اصرار به انتخاب مهره مدنظر خود به عنوان مدیر رسانه‌ای شاهین بوشهر داشته و دیگر عضو شورا نیز با توجه به نیاز مبرم به رأی این عضو برای گرفتن ریاست شورا به حمایت از وی برخاسته است باعث این تصمیم سرمربی تیم شاهین شده‌اند.

عبدالله ویسی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه از سرمربیگری تیم شاهین شهرداری بوشهر استعفا کرده است گفت: از روز اولی که به تیم شاهین رفتم، عده‌ای برای منافع شخصی خودشان چیزهایی از من می‌خواستند که انجام نمی‌دادم. در نهایت در بوشهر ماندم و با تمام وجود و حمایت هواداران کار کردیم و به لیگ برتر رسیدیم. وقتی هم لیگ برتری شدیم کارشکنی‌ها شروع شد. من از چند باشگاه دیگر پیشنهاد داشتم ولی فضا را برای کار در بوشهر دوست داشتم و در این تیم ماندم.

وی افزود: دوباره کارشکنی‌ها از طریق افرادی که در سیاست و شورای شهر هستند شروع شد؛ افرادی که نمی دانند ورزش و فوتبال یعنی چه ولی می خواهند همه کاره باشند. اینها یکی دو نفر هستند که به موقع اسمشان را می گویم و مردم هم آنها را می شناسند.

سرمربی مستعفی شاهین بوشهر تاکید کرد: این افراد نمی خواهند تیم موفق باشد. می خواهند خودشان همه کاره باشند و با بودن من منافع شخصی شان در خطر است. به آنها باج نداده ام. آبرو و حیثیت من در فوتبال است. تا الان نه آدم سیاسی پشت من بوده، نه دلالی کرده ام و نه به کسی باج داده ام. مردم بوشهر به من لطف داشتند. اوضاع خوبی بود ولی دیدم دارند کارشکنی می کنند و می خواهند چیزهایی تحمیل کنند که عمراً قبول نمی کنم. به خاطر آبروی خودم و مردم به تیم شاهین آمدم و حالا به خاطر همین مردم که نمی توانم غمشان را ببینم و به خاطر آبروی خودم می روم.

ویسی افزود: من رسماً استعفا کردم ولی هنوز پاسخی به این استعفا نداده اند. اردوی تیم در بروجن را ترک کرده ام. الان (پیش از ظهر چهارشنبه) در جاده هستم تا به بوشهر بروم، وسایلم را جمع کنم و از آنجا به اهواز برگردم.

وی یادآور شد: تمام تیم ها بالای ۵۰ میلیارد تومان هزینه کرده اند ولی تیم ما با ۸ میلیارد تومان بسته شده است و سه بازیکن درجه یک خارجی هم آورده ام. ۸۰ درصد بازیکنان تیمم بومی هستند. چرا به این مسائل توجه نمی کنند؟ این بازیکنان بچه های بوشهر هستند و آینده فوتبال ایران را تشکیل می دهند. ۱۰ بازیکن زیر ۲۳ سال دارم که هر کدام می توانند جواهر فوتبال ایران بشوند.

سرمربی مستعفی تیم شاهین ادامه داد: کاری که بقیه مربیان می کنند را من انجام ندادم. هر مربی حداقل دو تا سه دستیار با خودش می آورد. بعضی از باشگاه ها حتی مربی خارجی استخدام کرده اند اما من به احترام مربیان بومی بوشهر، حتی دستیاری با خودم به بوشهر نبردم و اکیپم بیرون مانده است. انگار هرچه اینطوری باشیم، بدتر است.

ویسی در پاسخ به این سئوال که خواسته افراد سیاسی از شما چه بوده که زیر بار آن نرفتید؟ گفت: این افرادی که گفتم می خواهند همه کاره باشند. می خواهند هم در سیاست باشند هم در فوتبال و نظرشان را تحمیل کنند در صورتی که اصلاً صلاحیتش را ندارند. آنها می خواهند سرپرست، مدیرعامل، مربی و بازیکن و حتی مدیر رسانه ای تحمیل کنند اما زیر بار این مسائل نمی روم. شاید یادشان رفته باشد بزرگترین بازیکن سیاسی که در تیمم بود را در سالهای گذشته بیرون کردم.

وی اظهار کرد: تصمیم من برای استعفا جدی است. آبروی من در فوتبال است. من پسر وزیر یا نماینده مجلس و نماینده شورا نیستم. پاکِ پاکم و هیچکس نمی تواند به من اَنگ بزند. با افتخار می گویم سر تفکرات و اعتقاداتم هستم و جلوی افرادی که به خاطر منافع خودشان می خواهند یک شهر را خراب کنند، می ایستم.

این شرایط در حالی رقم خورده که فوتبال دوستان بوشهری امید داشتند با درس عبرت گرفتن مسئولان ذیربط از تجارب سری گذشته حضور شاهین در لیگ بتوانند نمایش قابل قبولی داشته و سقوط زود هنگام را تجربه نکنند.

شاهین که در این روزها به دلیل نداشتن توان مالی مناسب در نقل و انتقالات آن چنان که باید موفق ظاهر نشده حالا با پیدا شدن فرصت طلبان عرصه را بیش از پیش به خود تنگ‌تر می بیند.

تیم شاهین گر چه تنها در یک رشته ورزشی فعالیت دارد ولی با این وجود از لحظه انتشار خبر استعفا فضای مجازی بوشهر متأثر از خبر استعفا ویسی و دل نگرانی‌های آنها شده است.

سعید مسیگر مدیرعامل شاهین بوشهر نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: مشکل حضور عبدالله ویسی در شاهین بزودی حل و این سرمربی فعالیت خود را در این باشگاه مردمی از سر می‌گیرد.

گرچه بازگشت ویسی نیز با توجه به شرایط ویژه شاهین امری بسیار محتمل پیش بینی شده بود ولی هواداران که هنوز مزه تلخ سقوط‌های متوالی شاهین در شش سال گذشته در کام خود دارند بیم آن دارند که با آغاز روند سابق و منفعت طلبی این تیم بزودی به لیگ‌های پایین‌تر سقوط کند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی