رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان:

ندای استان: مغازه داران بومی گناوه که از امیر نشین دبی کالا خرید کرده اند به علت کمبود شناورهای باری در کشور امارات و افزایش نرخ کرایه شناورها برای انتقال کالاهای وارداتی به بازار این بندر با مشکل روبرو شده اند.

به گزارش ندای استان،رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر گفت: در گران شدن هزینه حمل کالا دلایل دیگری نظیر افزایش هزینه‌ها در سفرهای دریایی، نرخ سوخت، دستمزد ملوان، کارگر و وانت بارها نیز دخیل است.

سید علی موسوی گمارانی افزود: با توجه به نگرانی بازاریان گناوه از افزایش نرخ حمل کالا توسط لنج داران چندین جلسه با این قشر در شهرستان برگزار شد و آنان قول دادند که کالاهای بازاریان منطقه خود را جابه جا و از تحویل کالاهای تاجران غیربومی بجد امتناع کنند.

وی تاکید کرد: لنج داران شهرستان گناوه باید کالاهای بازاریان بومی خود را در هنگام سفرهای دریایی به امیرنشین دبی تحویل گرفته و به این بندر حمل کنند.

موسوی گمارانی اظهار داشت: تعاونی لنج داران در مورد نرخ کرایه حمل کالا هیچ دخالتی نداشته و به صورت توافقی بین آنان و واردکنندگان کالا متناسب با عرضه و تقاضا صورت گرفته است.

مدیرعامل تعاونی لنج داران گناوه گفت: بازاریان گناوه برای ساماندهی و جلوگیری ازافزایش نرخ کرایه کالاها و تمایل لنجداران به حمل خریدهای افراد غیر بومی باید اتحادیه صنفی قوی تشکیل دهند.

وی افزود: با توجه به مسئولیتی که دارم موظف هستم از موکلان خود در تعاونی لنج داران به نحو شایسته دفاع کنم اما در جلساتی که حضور یافتم تنها مشکلات و گلایه‌های بازاریان را مطرح و از آنان حمایت کردم.

ایرنا نوشت،رئیس اتحادیه لنج داران و حمل و نقل دریایی استان بوشهر گفت: برای حل مشکل و شبهات بوجود آمده نیازمند مشارکت و همکاری و همدلی بازاریان است و باید در این زمینه اهتمام جدی ورزند.

شهرستان ساحلی گناوه در شمال استان بوشهر واقع و دارای بیش از ۸۰۰ فروند شناور باری فعال است که در امر حمل کالا از کشورهای همسایه خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی به کشور ایران مبادرت می‌کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۶:۴۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی