ندای استان:- فرماندار شهرستان تنگستان گفت: انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در تنگستان در آغاز فصل گرما قطع شده است.

به گزارش ندای استان به نقل از مهر، عبدالحسین رفیعی‌پور عصر سه‌شنبه در نشست منابع طبیعی و آب و آبخیزداری اظهار داشت: شهرستان تنگستان دارای عرصه گسترده منابع طبیعی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه جنگل کاری و اجرای طرح‌های آبخیزداری اضافه کرد: تلاش می‌شود تا پروژه‌های مهم و شاخص در حوزه منابع طبیعی در تنگستان اجرا شود.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه تنگستان از شهرستان‌های پیشرو در جنگل‌کاری است تصریح کرد: امیدواریم شاهد تکمیل ساخت سد خائیز در شهرستان تنگستان تا سال ۹۹ باشیم.

وی بر لزوم پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسدود کردن آبراه‌های فصلی تاکید کرد و افزود: ۴۵۹ شهر و هشت هزار و ۶۵۰ روستای کشور در معرض سیل هستند که باید از خطرات پیش رو پیشگیری کنیم.

فرماندار تنگستان با تقدیر از تلاش صورت گرفته برای کاشت جنگل در مناطق روستایی شهرستان اضافه کرد: همچنین به منظور تثبیت شن‌های روان در شهرستان با کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

وی میزان هدر رفت آب در شبکه آب روستاهای شهرستان تنگستان را ۴۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه نوسازی شبکه‌های آب و مدیریت توزیع آب در روستاهای شهرستان در حال انجام است.

رفیعی‌پور با تاکید بر توزیع صحیح آب و کاهش بحران کم آبی گفت: بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان برای نوسازی و توسعه شبکه آب و احداث مخازن ذخیره در تنگستان و دشتی مصوب شده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده با بهره برداری از آب شیرین کن هفت هزار و ۵۰۰ متر مکعبی دلوار و اجرای نوسازی شبکه انتقال و توزیع آب بحران کم آبی تنگستان شاهد رفع مشکلات باشیم.

فرماندار تنگستان از قطع انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در این شهرستان با آغاز فصل گرما خبر داد و بیان کرد: از هرگونه همکاری با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده روستاها خودداری شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۹:۴۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی