ندای استان:رئیس پلیس راهور استان بوشهر گفت: ۷۷ درصد قربانیان تصادفات در دو ماه نخست امسال مربوط به موتورسواران است.

به گزارش ندای استان، سرهنگ قدرت الله کشکولی در جمع مسئولان راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتستان افزود: در استان بوشهر تردد موتورسیکلت نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است و در این استان نیز شهرستان دشتستان و به ویژه شهر برازجان بیشترین تردد موتورسیکلت را دارد.

وی یکی از اولویت‌های مهم راهنمایی و رانندگی را پیشگیری از وقوع تصادفات عنوان کرد و از همه افراد به ویژه جوانان خواست قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

رئیس پلیس راهور استان بوشهر ادامه داد: طرح توزیع رایگان کلاه ایمنی و پخش دفترچه‌های آموزشی ویژه موتورسیکلت در شهرستان دشتستان اجرا شد.

کشکولی با بیان اینکه ایمن ترین، راحت‌ترین و آسان‌ترین راهی که می‌تواند از قربانی شدن موتورسواران در تصادفات جلوگیری کند استفاده از کلاه ایمنی است، بیان کرد: ۷۰ درصد ضربات وارد شده به موتورسواران در تصادفات، مربوط به سروگردن است که در صورت استفاده از کلاه ایمنی این آسیب‌ها به حداقل خواهد رسید.

وی از موتورسواران خواست استفاده از کلاه ایمنی، رعایت قوانین راهنمایی رانندگی و تردد نکردن در پیاده رو‌ها را مد نظر داشته باشند.

 

منبع:ایرنا

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۲۲:۱۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی