مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر:

ندای استان:مرادی گفت:بیش از ۴۵ ماشین‌آلات سنگین در شهرک مستقر است ان‌شالله پیش‌بینی می‌شود پایان سال ۱۳۹۹ با حضور مقامات بزرگ کشوری و استانی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

به گزارش ندای استان،احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه عملیات اجرایی بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: اکنون ۲۸ ماه است که روند ساخت بزرگترین شهرک نیمه متراکم آبزیان پرورشی کشور در استان بوشهر آغاز شده است.

وی،به میزان سرمایه‌گذاری در بزرگترین شهرک شیلاتی نیمه متراکم  آبزیان کشور را مورد اشاره قرار دادو بیان کرد: سرمایه‌گذاری‌های بخش  خصوصی در ۲ حوزه زیرساخت‌های مشترک و اختصاصی است.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر با اشاره به حوزه زیرساخت‌های مشترک در شهرک شیلاتی یاد شده خاطر نشان کرد:در این بخش ۶۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

مرادی به سرمایه‌گذاری در حوزه اختصاصی پرداخت و افزود: در این حوزه افزون بر۳۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال سرمایه‌گذاری است.

وی، سفر سال گذشته هیئت دولت به استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این سفر با پیگیری‌هایی که مسئولان استان بوشهر کرده بودند مقرر شد که عملیات انتقال برق ۱۰۰ مگاواتی به بزرگترین شهرک نیمه متراکم کشور انجام شود.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر فضای این شهرک را در کنار ساحل خلیج فارس را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: شهرک شیلاتی استان بوشهر دارای ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار مساحت و در فضای بدون مشاع ۲ هزار ۶۳۰ هکتار است.

مرادی، تولید آبزیان در شهرک شیلاتی استان بوشهر را سالانه ۲۴ هزار تن دانست و خاطر نشان کرد:تولید میگوی پرورشی در شهرک شیلاتی استان بوشهر معادل کل تولید این استان است.

وی، ارز آوری در تولید آبزیان در شهرک شیلاتی را سالانه ۲۴ میلیون دلار دانست و گفت: پیش بینی می‌شود ۲ هزار نفر اشتغال‌زایی به‌صورت مستقیم ومحقق شود و ۲۴ میلیون دلار هم با پرورش آبزیان و صادرات به صورت نیمه متراکم و ۲ کراپه ارزآوری داشته شود.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر از افتتاح شهرک شیلاتی یاد شده در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: با توجه به روند اجرایی آن  و با پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی که دارد و بیش از ۴۵ ماشین‌آلات سنگین در شهرک مستقر است ان‌شالله پیش‌بینی می‌شود پایان سال ۱۳۹۹ با حضور مقامات بزرگ کشوری و استانی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

مرادی با تاکید برنقش مهم نمایشگاه‌ها در توسعه و معرفی ظرفیت‌ها افزود: در استان بوشهر با توجه به اینکه قطب تولید آبزیان است تاکنون نمایشگاه میگو و آبزیان برپا نشده و با توجه به اینکه  نمایشگاه پنجره‌ای  رو به دنیای خارج از استان و کشور محسوب می‌شود در انتقال  و تبادل تکنولوژی‌ها، ایده‌ها و افکار، پژوهش‌ها و مطالعات می‌تواند در زمینه توسعه و رشد حوزه آبزیان اثربخش باشد.

وی تاکید کرد: از مسئولان استان بوشهر تقاضا می‌شود در سال‌های آینده تدابیر لازم را برای برگزاری نمایشگاه آبزیان استان بوشهر هر چه زودتر فراهم کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۱:۵۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی