ندای استان:رئیس بیمارستان کنگان گفت: بخش درمان سکته‌های حاد مغزی در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ندای استان،حسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان کنگان اظهار داشت: در جهت ارتقای سطح سلامت مردم از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دو بیمارستان استفاده بهینه‌ای کردیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد.

رئیس بیمارستان کنگان با اشاره به اینکه دستگاه سونوگرافی کنگان به وسیله شخص شکسته نشده است، مطرح کرد: پزشکی که عده‌ای می‌گویند حقوق خود را نگرفته و دستگاه سونوگرافی را شکسته است، هنوز تعهدات خدمتی آن تمام نشده است که ما حقوق او را واریز کردیم.

وی گفت: بخش رادیولوژی که شامل سی‌تی‌اسکن ، آم آر آی و رادیولوژی است سالانه بیش ۴۸ هزار نفر مورد عکس‌برداری سی‌تی‌اسکن و ام آر آی در آن انجام می‌شود و همچنین سالیانه بیش از یک میلیون نفر جهت دریافت خدمات سلامت به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

حیدری ادامه داد: بعضی مواقع اتفاق می‌افتد که بخش‌هایی از بیمارستان یا بخش‌های ویژه آن پر می‌شود و نمی‌توان بیمار در آن بخش بستری شود که ما در این مواقع از ظرفیت بیمارستان‌های مجاور و مرکز استان استفاده می‌کنیم.

وی گفت: روزانه نزدیک به سه‌هزار نفر از شهرستان‌های دیر،کنگان، جم، عسلویه و شمال استان هرمزگان و جنوب استان فارس جهت دریافت خدمات سلامت به این قطب درمانی جنوب استان مراجعه می‌کنند.

حیدری یادآور شد: در حوزه جذب نیروی متخصص امروزه در قالب طرح تحول سلامت موفق شده‌ایم متخصصان خوبی در بیمارستان کنگان جذب کنیم و برای اولین بار موفق شدیم بخش جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات در این بیمارستان راه‌اندازی کنیم که قبلا این بخش وجود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: سالیانه حدود ۶هزار نفر موالید داریم که سال گذشته سه‌هزار و ۵۰۰ نفر به صورت طبیعی و رایگان در قالب طرح تحول سلامت و همچنین هزار و ۶۰۰ نفر به صورت سزارین در بیمارستان کنگان متولد شده‌اند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با بیان اینکه در این راستا چالش‌های و مشکلاتی است که‌ به‌دلیل وضعیت اقتصادی موجود کمبود‌ها و کسری‌های زیادی وجود دارد، افزود: جنوب استان فارس، شمال استان هرمزگان و صنعت موجود در منطقه نیز تحت‌پوشش این بیمارستان هستند که نیاز است صنعت ورود کرده و در ارتقای بیشتر بیمارستان کمک کند.

حیدری مطرح کرد: از انتقادهای سازنده و منصفانه استقبال می‌کنم و جوابگو هستم به شرطی که این انتقادها مغرضانه و چشم‌بسته نباشند و قبلا هم به دعوت شورای شهر کنگان در نشست با فعالان اجتماعی به بیشتر سوالات مطرح شده جواب دادم.

وی از راه اندازی بخش‌های جدید در بیمارستان کنگان خبر داد و گفت: بخش درمان سکته‌های حاد مغزی در بیمارستان راه‌اندازی شده است و همچنین بخش ویژه نوزدان آن‌آی‌سی‌یو برای اولین بار در بیمارستان کنگان راه‌اندازی شده است که از موقع راه‌اندازی تا به امروز هزار و ۸۵۰ نوزاد به‌جای اعزام به استان در خود بیمارستان کنگان نجات یافتند.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با اشاره به انتقادهایی که علیه وی شده است، گفت: عده‌ای می‌گویند که من دو بیمارستان را اداره می‌کنم که این قطعا نگاه مثبت و ارزنده مدیر بالادستی به من است و همچنین بیمارستان‌های کوچک باید در کنار بیمارستان‌های بزرگ مدیریت شوند‌‌.

حیدری با بیان اینکه ۲۴ ساعته در خدمت بیمارستان و مردم شهرستان هستم، اظها داشت: عده‌ای با ایجاد فضاهای نامناسب و همچنین شایعه‌پراکنی روحیه مدیر تلاشگر را خراب می‌کنند و این کار باعث می‌شود که برخی مدیران از شهرستان خارج شوند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۵

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی