ندای استان:رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: ما به این مردم که در شرایط سخت ناشی از تحریم‌های ناعادلانه دشمنان تحمل کرده‌اند، بدهکاریم .

به گزارش ندای استان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز در دیدار صمیمی علما و روحانیون تشیع و تسنن و اعضای شورا‌های شهرستان عسلویه که در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد، بیان کرد: وحدت و همدلی آرامش بخش جامعه است و آنچه توطئه دشمنان را خنثی می‌کند همین همدلی و انسجام بین آحاد مردم است.

او با تبریک سالروز آغاز ولایت امام عصر (عج)، تاکید کرد: دولت همواره تلاش کرده وحدت و همدلی در همه سطوح به ویژه در استان‌ها و شهر‌هایی که در آن اقوام و مذاهب مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند، حفظ شود.

استان بوشهر نماد وحدت اقوام

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه استان بوشهر به معنای واقعی تبلور وحدت و همدلی بین اقوام است، افزود: آنچه امروز در این منطقه شاهد هستیم و همزیستی مسالمت آمیز بر اساس اخلاق و آموزه‌های اسلامی است که باید به الگویی در کشور و همچنین در کشور‌های منطقه تبدیل شود.

واعظی با اشاره به برخی تلاش‌های تفرقه افکنانه در منطقه، ادامه داد: باید تلاش کنیم هفته وحدت که در آستانه آن قرار داریم، پیام آور وحدت و همبستگی در جهان باشد تا بتوانیم دست در دست هم بر مشکلات غلبه کنیم.

او با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم تفرقه بین ما ایجاد شود، گفت: بزرگترین سرمایه همه ما وحدت و همدلی است که باید برای حفظ آن بکوشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود حقوق شهروندی را از جمله اولویت‌های اصلی رئیس جمهور عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه‌های اصلی دکتر روحانی و از وعده‌های او به مردم در سال ۹۲ اجرایی کردن منشور حقوق شهروندی بود که در همین دولت تدوین و ابلاغ شده است.

واعظی گفت: یکی از بند‌های منشور حقوق شهروندی این است که حقوق همه قشرها در سراسر کشور به رسمیت شناخته شود و شهروند درجه یک، دو و سه نداشته باشیم.

کشور کارگاه سازندگی شده است

او ادامه داد: امروز افتخار نظام اسلامی این است که در همه نقاط کشور طرح‌های متعددی برای توسعه و پیشرفته متوازن در حال اجراست و همه کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور، با بیان اینکه با اتکاء به توان داخلی و استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های متخصصان کشور گام‌های بسیار خوبی در کشور برداشته شده است، عنوان کرد: همه باید تلاش کنیم دل‌ها به هم نزدیک شود و نباید اجازه دهیم تبلیغات مسموم خارجی و جنگ روانی و جنگ نرم دشمنان به ایجاد تفرقه و شکاف بین مردم منجر شود و روند توسعه کشور را با اخلال مواجه کند.

دشمن با اختلاف افکنی بین قومیت‌ها به دنبال ضربه زدن به اسلام است

واعظی همچنین با اشاره به بحران‌های منطقه تاکید کرد: این مشکلات از بیرون به کشور‌های منطقه تحمیل شده است. آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های مرتجع منطقه به دنبال تضعیف اسلام و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان در کشور‌هایی مانند یمن، عراق، لبنان، سوریه هستند و دست آمریکا و ایادی‌اش در این بحران‌ها به روشنی دیده می‌شود.

او گفت: در مقاطع مختلف با ساختن طالبان و داعش به نام اسلام به دنبال ضربه زدن به اسلام بودند و با این کار تفرقه افکنی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال جنگ‌های نیابتی در منطقه است و با اختلاف افکنی بین قومیت‌ها به دنبال ضربه زدن به اسلام است، گفت: از مردم عراق، سوریه و عزیزان مان در سپاه که با مبارزه با تروریسم و داعش مانع از تحقق هدف دشمنان شدند، تشکر می‌کنیم.

واعظی تاکید کرد: امروز نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و انسجام داریم و همه باید دست به دست هم برای تحقق وحدت جهانی گام برداریم.

مشکلات منطقه دغدغه دولت است

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مطالب مطرح شده از سوی مدیران، علما و ائمه جماعات حاضر در جلسه، تاکید کرد: مواردی که در زمینه مشکلات منطقه مطرح شد، دغدغه دولت نیز هست و ما پیگیری مطالبات شما را وظیفه خود می‌دانیم و حتما این کار را انجام خواهیم داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: مدیران وقتی می‌توانند بهترین تصمیم را بگیرند و به مردم خدمت کنند که در میان مردم باشند. ما به این مردم که در شرایط سخت ناشی از تحریم‌های ناعادلانه دشمنان تحمل کرده‌اند، بدهکاریم و همه تلاش خود را برای حل مشکلات به کار خواهیم گرفت.

واعظی با تاکید بر اینکه سلامت مردم برای ما بسیار مهم است، بیان کرد: حل مشکل محیط زیست منطقه با جدیت مدیران استان و مسوولان کشوری در حال پیگیری است و اطمینان می‌دهم که دولت به دنبال حل این مشکل ۳۰ ساله منطقه است.

او همچنین موضوع اشتغال جوانان را از دغدغه‌های دولت عنوان کرد و گفت: آمار‌های ارائه شده حکایت از جذب و اشتغال نیرو‌های عمومی در منطقه دارد و این سیاست مدیران استان است که با جدیت دنبال می‌شود. البته جذب‌ها نباید فقط در سطوح پایین باشد بلکه مدیران در سطوح بالا نیز باید از افراد شایسته بومی منطقه انتخاب شوند.

رئیس دفتر رئیس جمهور بر رسیدگی به وضعیت بهداشت، درمان، تامین آب آشامیدنی سالم و حل مشکلات اشاره شده از سوی حاضران در جلسه تاکید کرد و افزود: با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، برای رسیدگی به نیاز‌ها و مشکلات مناطق محروم هیج محدودیتی قائل نمی‌شویم.

پیش از سخنان رئیس دفتر رئیس جمهور، استاندار بوشهر، فرماندار عسلویه، نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس، امام جمعه شهرستان، امام جمعه اهل سنت عسلویه، امام جمعه کنگان و همچنین رئیس شورای شهر عسلویه در سخنانی به بیان اقدام‌های صورت گرفته در استان و همچنین مشکلات موجود اشاره کرده و حل این مشکلات را خواستار شدند.

رئیس دفتر رئیس جمهور چهارشنبه پانزدهم آبان وارد فرودگاه عسلویه شد سپس به شهرستان‌های مهر و لامرد فارس رفت و پس از آن چهارشنبه شب به عسلویه بازگشت.

شرکت در جلسه مشترک شورای اداری چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر دیگر برنامه واعظی در عسلویه است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۴:۳۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی