ندای استان:نوزاد ۴ ماهه‌ای که به دنبال عفونت شدید خون در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بستری‌شده بود، از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش ندای استان، رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: این نوزاد  با وضع عمومی بسیار بحرانی به اورژانس اطفال منتقل شده بود که بلافاصله کادر تخصصی درمانی نوزادان و اطفال او را معاینه کردند.

دکتر عاطفه اسفندیاری با اشاره به اینکه نوزاد به دستگاه تنفس مصنوعی نیاز داشت، افزود: این شیرخوار ۴ ماهه که دچار شوک عفونی و نارسایی گردش خون بود برای تکمیل روند درمانی در بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بستری شد.

او بیان کرد: فشارخون این بیمار با  تلاش‌های بی‌وقفه کارکنان درمانی کنترل شد، که در روند بهبودی وی نقش بسزایی داشت.

اسفندیاری گفت: این نوزاد پس از ۱۴ روز بستری در بخش مراقبت‌های ویژه اطفال بدون مشکل و یا تأثیرات مخرب بیماری باحال عمومی بسیار خوب ترخیص شد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر عنوان کرد: با افتتاح بخش مراقبت‌های ویژه اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بسیاری از سفر‌های درمانی نوزادان به استان همسایه کاهش‌یافته است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۱۰:۲۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی