ندای استان:مدیرکل آب روستایی استان بوشهر گفت: با وارد مدار شدن آب‌شیرین‌کن‌ها، تا اوایل سال ۱۴۰۰ بحران آب در استان بوشهر به پایان خواهد رسید

به گزارش ندای استان به نقل از فارس، روح‌الله طاهریان پور ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون سه آب‌شیرین‌کن بوشهر، کنگان و سعدآباد وارد مدار شده‌اند و کار شیرین‌سازی آب را در استان انجام می‌دهند.

مدیرکل آب روستایی استان بوشهر بابیان اینکه دومین آب‌شیرین‌کن بزرگ کشور به ظرفیت ۳۵ هزار مترمکعب در بوشهر وارد مدار خواهد شد، ابراز کرد: تا سال ۱۴۰۰ در استان بوشهر پنج آب‌شیرین‌کن  به بهره‌برداری خواهد رسید.

طاهریان پور با بیان اینکه با وارد مدار شدن آب‌شیرین‌کن‌ها، تا اوایل سال  ۱۴۰۰ بحران آب در استان بوشهر به پایان خواهد رسید، تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر به ۱۵۰ هزار مترمکعب خواهد رسید که می‌تواند نیمی از آب استان را تأمین کند.

مدیرکل آب روستایی استان بوشهر خاطرنشان کرد: چنانچه هر مشترک به تنهایی نقش بسیار اندکی برای کاهش مصرف آب داشته باشد، این صرفه جویی در مجموع کمک بسیار بزرگی به موضوع پایداری آب و گذر از بحران کم آبی تابستانه است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۲۲:۰۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی