ندای استان:مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه در عملیات فتح خرمشهر یک‌هزار و ۱۰۰ رزمنده استان بوشهر شرکت داشتند گفت: در آیین سالروز فتح خرمشهر ضمن تبیین حماسه رزمندگان، از ۸۷ شهید عملیات بیت‌المقدس تجلیل می‌شود.

به گزارش ندای استان، سردار غلامعلی کفاش صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه همه اقشار جامعه در عملیات‌های ۸ سال دفاع مقدس حضور فعالی داشتند اظهار داشت: نقش رسانه‌ها در دوران ۸ سال جنگ تحمیلی نقش تاثیرگذاری بود که  ضمن اطلاع رسانی  در عرصه موفقیت‌های رزمندگان در عملیات‌های گوناگون، زمینه ترغیب حضور اقشار مردم در ۸ سال دفاع مقدس را فراهم کرد.

وی، از ثبت عملیات و رشادت‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس توسط خبرنگاران  و رسانه‌ها خبر داد و بیان کرد: نشر فرهنگ دفاع مقدس یک رسالت همگانی است که خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با تاکید بر انعکاس وصیت نامه شهداء و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس خاطر نشان کرد: بر اساس تاکیدات و منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در شرایط کنونی باید ۱۰۰ برابر گذشته نسبت به رشادت و نشر دفاع مقدس توجه شود.

سردار کفاش با اشاره به نقش مهم رزمندگان استان بوشهر در ۸ سال دفاع مقدس تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر در ۴ جبهه زمینی، هوایی، دریایی و جنگ‌های نامنظم نقش تاثیرگذاری داشت به‌گونه‌ای که نخستین پاسخ رژیم بعث عراق در آغاز جنگ تحمیلی، خلبانان پایگاه ششم شکاری بوشهر با حمله هوایی دادند.

وی، با اشاره به اینکه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در بوشهر ایجاد می‌شود افزود: استان بوشهر، تنها استانی است که فاقد موزه دفاع مقدس است که  در این راستا با حمایت نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر،  مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در بوشهر ایجاد می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با گرامیداشت حماسه رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس خاطر نشان کرد: رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس با حماسه آفرینی و رشادت، خرمشهر عزیز را از دست دشمن خارج کردند و سوم خرداد افتخاری برای ملت ایران در این عملیات است.

سردار کفاش با بیان اینکه ۳ گردان از استان بوشهر در عملیات فتح خرمشهر حضور داشت افزود: ۲ گردان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) تحت فرماندهی تیپ امام حسین(ع) استان اصفهان و یک گردان جهادگران بوشهری با تعداد ۹۰۰ رزمنده و ۲۸۰ جهادگر در عملیات بیت‌المقدس در فتح خرمشهر حضور فعال داشت.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۸۵ رزمنده و ۲ جهادگر استان بوشهر شهید شدند گفت: در آیین سالروز فتح خرمشهر ضمن تبیین حماسه رزمندگان، از ۸۷ شهید عملیات بیت‌المقدس تجلیل می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر بیان کرد: علاوه بر رزمندگان یاد شده، رزمندگانی از پایگاه‌های هوایی و دریایی ارتش در عملیات فتح خرمشهر حضور داشتند که این پایگاه‌ها هم شهدایی تقدیم کرده‌اند.

سردار کفاش با بیان اینکه  برنامه گرامیداشت حماسه بیت‌المقدس از اول تا چهارم خرداد برگزار می‌شود افزود:  امسال از هر استان ۳۱ شهید فرمانده معرفی شده که همایش رزمندگان فتح خرمشهر در استان بوشهر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی، برگزاری همایش تجلیل از خانواده ایثارگران عملیات بیت‌المقدس را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: دیدار با خانواده شهدای عملیات بیت‌المقدس، خاطره گویی و تجلیل از رزمندگان، همایش نیروهای مسلح، غبارروبی قبور شهداء از دیگر برنامه چهار روزه سالروز فتح خرمشهر است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر از افتتاح سایت سرداران شهید استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر، ضمن برگزاری کارگاه‌های قصه گویی، مسابقه نقاشی ویژه معلولان، سایت سرداران شهید استان بوشهر افتتاح می‌شود.

سردار کفاش برگزاری همایش ایثارگران، اجرای برنامه‌های متنوع  فرهنگی، ورزشی و هنری  و همایش حماسه مردم دزفول را از دیگر برنامه حماسه بیت المقدس  دانست.

وی با اشاره به اینکه سالانه انواع کتاب در وصف دفاع مقدس در استان بوشهر منتشر می‌شود خاطر نشان کرد: سال قبل ۳۵ کتاب در زمینه دفاع مقدس در استان بوشهر منتشر که ۱۶ کتاب آن از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر تالیف شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر تصریح کرد: امسال برای چاپ ۵۰ کتاب در عرصه دفاع مقدس هدف گذاری شده است./تسنیم

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی