ندای استان:”سید محمدرضا هاشمی زاده”، شاعر اهل خورموج و چهره ماندگار ادبی شهرستان دشتی صبح امروز به دیار باقی شتافت.

به گزارش ندای استان،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی با اعلام این خبر به ایسنا گفت: علت فوت این شاعر هم استانی سکته قلبی بوده است.
حمید زارعی افزود: هاشمی زاده از مدت ها پیش با بیماری دیابت و مشکلات قلبی دست و پنجه نرم میکرد و سرانجام صبح امروز بر اثر سکته قلبی در منزل خود دعوت حق را لبیک گفت.
وی خاطرنشان کرد: مراسم تشییع این هنرمند هم استانی بعدازظهر فردا (یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه) در قطعه هنرمندان شهر خورموج برگزار خواهد شد.
سید محمدرضا هاشمی زاده در سال ۱۳۳۰ خورشیدی در شهر خورموج از توابع شهرستان دشتی متولد شد. وی از شعرای بزرگ دشتی است که از دوران دانش آموزی به شعر و شاعری علاقه داشته و حاصل تلاش و زحمات این استاد عالی قدر در شش مجموعه شعر به نامهای “درنگه”، “از خاک تا افلاک”، “سوز و ساز،ساحت سرخ اجابت”، “شقایق های بیرم” و “شقایق های سال” به چاپ رسیده است. زنده یاد هاشمی زاده علاوه بر شعر، استاد خوشنویسی بوده و به داستان نویسی و نقاشی نیز علاقه خاصی دارند. همچنین از تاریخ معاصر دشتی نیز اطلاعات خوبی داشته و دارای مدرک کارشناس جامعه شناسی از دانشگاه شیراز نیز می باشند. دبیری آموزش و پرورش، شاعر و نویسنده و پژوهشگر، دارای مدرک دوره عالی خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران، عضویت در سازمان فرهنگی استان، کارشناس ادبیات و تاریخ علوم اجتماعی صدا و سیمای بوشهر و مسئول شعر انجمن فایز دشتی از مسئولیت های این شاعر هنرمند می باشد.
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۹:۴۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی