انجام رایگان تست تشخیص سریع کرونا از ملوانان دیّری
انجام رایگان تست تشخیص سریع کرونا از ملوانان دیّری

ندای استان:رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از انجام رایگان تست تشخیص سریع بیماری کووید ۱۹ برای ملوانان این شهرستان خبر داد.

به گزارش ندای استان، احمد آخوندی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به منظور تقویت و افزایش بیماریابی کووید ۱۹ و در راستای مصوبه ستاد ملی و استانی کرونا از تمامی ملوانانی در زمان سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین پس از بازگشت از این کشورها در محل اسکله بندر دیّر از آنها تست تشخیص سریع بیماری کووید ۱۹ گرفته می‌شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر افزود: ملوانانی که تست کرونا در زمان ورود و یا خروج از کشور مثبت باشد از تمامی اطرافیان آنها نمونه‌گیری و پس از آموزش‌های لازم به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد و همچنین از خروج آنها از کشور ممانعت می‌شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی پایگاه بهداشتی مرز دریایی در این شهرستان گفت: با توجه به حجم تردد شناورها تجاری و سفاری در اسکله بندر دیر انتظار می‌رود ماهانه حدود دو هزار و ۵۰۰ تست از خدمه این شناورها گرفته شود.

آخوندی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان، اقدامات همه‌جانبه‌ و مشارکت همگانی نیاز است تا این اپیدمی به طور کامل کنترل و ریشه‌کن شود.

وی تصریح کرد: شهروندانی که دارای علایم بیماری کووید ۱۹ هستند حتما به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه و با انجام آزمایش از بیماری خود اطمینان یابند تا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و انجام اقدامات کنترلی و پیشگیرانه از اطرافیان در معرض تماس به صورت رایگان تست تشخیص سریع کرونا گرفته شود.

  • منبع خبر : فارس