سه کارخانه سیمان و کمبود/برخورد قاطع در انتظار متخلفان بازار سیمان در بوشهر
سه کارخانه سیمان و کمبود/برخورد قاطع در انتظار متخلفان بازار سیمان در بوشهر

ندای استان:گراوند گفت: این استان دارای ۳ کارخانه تولید سیمان است که نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین مصالح پروژه‌های عمرانی و نیاز مردم دارد.

به گزارش ندای استان،عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با تاکید بر توجه به نیاز مردم در سطوح مختلف به ویژه کالاها و محصولات اساسی اظهار داشت: حل مشکلات مردم در تامین کالای اساسی باید در اولویت قرار گیرد و  از هیچ کوششی نباید فروگذاری شود.

وی با تاکید بر بررسی کمبود و نیاز بازار افزود: باید کمبود و نیاز مردم به صورت مستمر در بازار مورد بررسی قرار بگیرد تا حل مشکلات در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

وی با تاکید بر تامین روغن مورد نیاز  صنوف، صنایع ، بازار و مردم گفت: در این راستا باید در تامین سهمیه تخصصی و توزیع آن در بازار اقدام تا مشکل مردم در این عرصه برطرف شود.

استاندار بوشهر ایجاد کارخانه روغن‌کشی در بوشهر را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: باید ظرفیت سرمایه‌گذاری برای ایجاد کارخانه روغن‌کشی در  استان بوشهر و زمینه جذب سرمایه‌گذاران فراهم شود.

گراوند، با بیان اینکه استان ساحلی بوشهر در عرصه سرمایه‌گذاری و تجارت دریایی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد افزود: تولید انواع محصولات و صادرات آن یکی از مهم‌ترین توانمندی‌های استان بوشهر است که باید با حمایت‌های ویژه از این قابلیت استفاده شود.

وی، با اشاره به مشکل تامین سیمان در استان بوشهر تصریح کرد: این استان دارای ۳ کارخانه تولید سیمان است که نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین مصالح پروژه‌های عمرانی و نیاز مردم دارد.

استاندار بوشهر ساروج کنگان، مند دشتی و کارخانه دشتستان را از جمله کارخانه‌های تولید سیمان استان بوشهر دانست و تاکید کرد: تمام سیمان‌های تولیدی و ذخیره شده در انبارها باید، در چرخه تامین و توزیع، نیاز مردم قرار بگیرد و با متخلفان برخورد قاطع شود.

گراوند با بیان اینکه پروژه‌های مهم عمرانی در سطح استان بوشهر در حال اجرا است افزود: کارخانه‌های سیمان استان بوشهر باید مشکل پروژه‌های عمرانی و نیاز مردم در بخش‌های مختلف در تامین سیمان برطرف کنند.

وی با تاکید بر تامین نیاز داخلی استان از سوی ۳ کارخانه سیمان استان بوشهر تصریح کرد: سازمان صمت، بازرسی و تعزیرات حکومتی موظف به برخورد با متخلفان در ذخیره سازی، احتکار  و خارج شدن استان بوشهر از حالت تنش و کمبود سیمان هستند.

استاندار بوشهر تامین سوخت مورد نیاز کارخانه‌های سیمان استان را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: حوزه بازرسی و تعزیرات حکومتی بدون اغماض با متخلفان  احتکار سیمان برخورد کنند تا مشکل مردم  و پروژه‌های عمرانی در تامین سیمان مورد نیاز برطرف شود.