ندای استان:فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به افزایش تخت‌های بیمارستان حضرت قائم(عج) بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا گفت: در این راستا منطقه دوم نیروی دریایی سپاه بیمارستان صحرایی ۴۰ تختخوابی در دشتستان را راه‌اندازی کرده است.

به گزارش ندای استان،سردار رمضان زیراهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با قدردانی از خدمات جامعه پزشکی و مردم به سبب عمل کردن به توصیه‌های بهداشتی اظهار داست: بسیج و سپاه از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کنار مردم بودند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به  اینکه سپاه در کنار کادر درمان و مردم در روزهای کرونایی است تصریح کرد: براین اساس منطقه دوم نیروی دریایی سپاه مسئولیت قرارگاه زیستی در استان بوشهر بر عهده گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: در اجرای طرح‌های مقابله با ویروس کرونا  منطقه دوم نیروی دریایی سپاه ضمن مشارکت در ضدعفونی محلات، معابر و خیابان‌ها در طرح غربالگری مشارکت کرد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه  با بیان اینکه گروه‌های جهادی این  منطقه در امر طرح غربالگری فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد:  در هر شهرستان استان بوشهر ۵۰ گروه جهادی ۲ نفره در اجرای طرح غربالگری تشخیص بیماری کرونا با دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر همکاری می‌کنند.

زیراهی با بیان اینکه گروه های جهادی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در ۷۲ ایستگاه کنترل و بازرسی برای غربالگری فعالیت می‌کنند تصریح کرد: با راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی ۱۵۰ گروه جهادی این منطقه روزانه ۷۰ هزار ماسک مورد نیاز جامعه پزشکی تولید و عرضه می‌کنند.

وی از فعالیت ۴ هزار و ۶۰۰ نفر در گروه جهادی تولید ماسک خبر داد و بیان کرد: در راستای ضدعفونی معابر و خیابان‌ها و محلات استان بوشهر، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اقدامات مهمی انجام داده که در این راستا معابر و بیمارستان های بوشهر، خورموج ، اهرم، عالیشهر، برازجان، خارگ و محلات جنوبی شهر بوشهر ضدعفونی شده است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه از افزایش تخت‌های بیمارستان حضرت قائم(عج) بوشهر برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد  و بیان کرد: در این راستا ۳۵ تخت به بیمارستان حضرت قائم(عج) بوشهر افزوده شد که نقش مهمی در ارائه خدمات درمانی به مراجعه کنندگان دارد.

زیراهی با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در دشتستان افزود: در راستای خدمات رسانی به جامعه و آحاد مختلف مردم در راستای مقابله با بیماری کرونا بیمارستان صحرایی ۴۰ تختخوابی در شهر برازجان راه‌اندازی شد.

وی توزیع مواد بهداشتی و ماسک را از دیگر فعالیت منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در مقابله با بیماری کرونا دانست و بیان کرد: در این مدت یک میلیون و ۲۰۰ هزار بسته موادبهداشتی و ضدعفونی میان مردم و مراکز درمانی استان بوشهر توسط منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توزیع شده است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به رسیدگی به محرومان جامعه و افراد نیازمند که در مقابل بیماری کرونا آسیب اقتصادی دیده‌اند گفت:  سپاه استان بوشهر تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی شامل مواد غذایی به خانواده‌های نیازمند  استان بوشهر کمک کرده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۷:۳۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی