براساس اعلام هواشناسی:

ندای استان:مدیر کل هواشناسی بوشهر گفت: از روز جمعه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می‌شود و تا روز یک شنبه در استان مهمان است.

به گزارش ندای استان، فرج اله شکوهی پور بیان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی جوی، با ورود سامانه بارشی به غرب و جنوب غرب کشور از اواخر روز جمعه و تداوم فعالیت آن تا اواسط روز دوشنبه، به تناوب آسمان استان ابری همراه با رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ و وزش باد شدید و گاهی تندباد‌های لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

او افزود: فعالیت سامانه بارشی از عصر شنبه و در روز یکشنبه تقویت شده و بارش‌ها در این مقدار و شدت بیشتری دارد.

مدیر کل هواشناسی بوشهر تصریح کرد: به دلیل رگباری بودن بارش‌ها و بارش تگرگ در فعالیت این سامانه، آبگرفتگی معابر شهری و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها بویژه طی روز‌های شنبه و یکشنبه و ایجاد خسارات احتمالی در مزارع کشاورزی پیش بینی می‌شود.

شکوهی پور توصیه کرد: مردم فاصله گرفتن از مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی و حفاظت از محصولات کشاورزی را جدی بگیرند.

او تاکید کرد: از تردد‌های دریایی به ویژه تردد شناور‌های کوچک و تفریحی و مسافری در روز‌های جمعه تا اوایل روز دوشنبه اجتناب شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۴۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی