ندای استان:فرماندار شهرستان کنگان با تاکید بر مستندسازی اقدامات صورت گرفته خواستار انعکاس آن به شهروندان شدند.

به گزارش ندای استان، سیدعلی پاک‌نژاد عصر امروز در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و  فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کنگان، اظهار داشت: روز گذشته بارندگی بی‌سابقه به میزان ۱۰۲ میلی‌متری در کمتر از یک ساعت در شهرستان کنگان خساراتی به تأسیسات زیربنایی وارد کرد اما خوشبختانه با آمادگی کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان به‌خصوص دستگاه‌های خدماتی و امدادی و نیروهای داوطلب مردمی هلال احمر و گروه‌های جهادی سپاه اکنون شرایط به روال عادی برگشته است.

فرماندار شهرستان کنگان با تاکید بر مستندسازی اقدامات صورت گرفته خواستار انعکاس آن به شهروندان شدند.

وی مشکلات اساسی در خصوص بحران‌های به‌وجود آمده اخیر (سیل شهرستان) عمدتا ناشی از دست‌کاری انسان در طبیعت دانست و ادامه داد: عده‌ای سودجو با دست‌کاری حوضه آبریز شهرستان در بالادست و تجمیع آبراهه‌های فصلی در سنوات گذشته باعث جاری شدن حجم زیادی آب به سمت آبراهه‌ها شدند که توان عبور این میزان دبی آب نداشتند و در همین راستا منابع طبیعی و منابع آب و سایر دستگاه‌های مرتبط باید به‌صورت جدی و به قید فوریت با هماهنگی مقام محترم قضایی اقدامات قانونی در خصوص را در دستور کار قرار دهند.

پاک‌نژاد عنوان کرد: مسیر مواصلاتی کنگان – عسلویه حد فاصله شهر سیراف – پرک با توجه به دست کاری‌های صورت گرفته در بالادست در هنگام بارندگی مسدود می‌شود که این امر اهتمام ویژه دستگاه‌های مرتبط برای حل این معضل و جلوگیری از تکرار آن را می‌طلبد.

فرماندار شهرستان کنگان بیان کرد: در راستای کاهش مخاطرات و مدیریت ریسک و جبران خسارات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ضمن برآورد آسیب‌های وارده به بخش کشاورزی و دام‌پروری جهت جبران خسارت واحدهای دارای بیمه‌نامه موضوع بیمه نمودن محصولات کشاورزی و دامی را به اطلاع کلیه کشاورزان و دامداران شهرستان برساند.

وی افزود: با توجه به آسیب‌های وارده به تعدادی از منازل روستایی، دهیاران روستاها ضمن شناسایی واحدهای آسیب‌دیده نسبت به معرفی آنان به دستگاه‌های خدماتی و امدادی و حمایتی اقدام نمایند.

پاک‌نژاد یادآور شد: نظر به موقعیت توپوگرافی محل احداث بیمارستان امام خمینی (ره) و عدم پیش‌بینی‌های لازم در زمان طراحی و احداث جهت دفع آب‌های سطحی درون مجموعه خواستار این شدند که دانشگاه علوم پزشکی استان به قید فوریت موضوع طراحی و احداث سیستم دفع آب‌های سطحی و همچنین ایمن‌سازی تاسیسات برق و مکانیک این بیمارستان در دستور کار قرار دهد.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات در بحث راه‌های شهرستان کنگان مربوط به بخش سیراف است، تصریح کرد: استقرار راهدار خانه در سیراف ضروری است و باید امکانات اداره راه و شهرسازی آنجا متمرکز شود.

فرماندار شهرستان کنگان خواستار متمرکز شدن امکانات مدیریت بحران در یک مکان شدند و افزود: ادارات به‌ویژه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برنامه‌ریزی لازم جهت‌ تقویت ادوات لازم در هنگام حوادث احتمالی  را در دستور کار قرار دهند.

وی در پایان از رایزنی برای افزایش سهمیه آب شرب کنگان از خط کوثر خبر داد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۳۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی