ندای استان:بارش باران باعث طغیان رودخانه فصلی در کنگان و آبگرفتگی معابر شهری و روستایی در شهرستان‌های کنگان و دیر شده است.

به گزارش ندای استان،مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،گفت: در کنگان از دیروز تا کنون بیش از ۱۲۰ میلیمتر باران باریده است که حدود صد میلیمتر آن مربوط به امروز است.

بارش بیش از ۱۲۰ میلیمتر باران در کنگان/ طغیان رودخانه و آبگرفتگی معابر در کنگان و دیر

جهانگیر دهقانی افزود: بارش باران شدید، باعث طغیان رودخانه، آبگرفتگی برخی منازل و معابر شهری و روستایی، و آبگرفتگی و ریزش کوه در جاده کنگان به عسلویه در محدوده روستای پَرَک شده است.

او ادامه داد: این جاده در حال پاکسازی است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر همچنین با اشاره به آبگرفتگی معابر در شهرستان دیر همسایه شهرستان کنگان، بیان کرد: در دیر نیز تا کنون  ۷۰ میلیمتر باران باریده که بیشتر آن مربوط به ساعت ۱۲ به بعد امروز است.

بارش بیش از ۱۲۰ میلیمتر باران در کنگان/ طغیان رودخانه و آبگرفتگی معابر در کنگان و دیر

دهقانی عنوان کرد: این بارش‌ها باعث قطع برق در برخی روستا‌های این شهرستان و ریزش کوه در مسیر دوراهک در شهرستان دیر به ریز در شهرستان جم شده که این مسیر در حال پاکسازی است.

او همچنین افزود: بر اثر بارش باران، مسیر روستایی درویشی به کرِدِلان در شهرستان دشتی نیز بسته شده است که گروه‌های راهداری برای بازگشایی مسیر در محل حضور دارند.

بارش باران از دیروز دراستان بوشهر آغاز شده، اما شدت بارش‌ها مربوط به امروز بوده است.

هواشناسی پیش بینی کرده بارندگی به تناوب تا فردا ادامه داشته باشد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۷:۱۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی