ندای استان:رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: ۵۰۰ لیتر دوغ غیربهداشتی در این شهرستان کشف و معدوم شد.

به گزارش ندای استان،احمد آخوندی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: کارشناسان بهداشت محیط در راستای اجرای طرح‌های نظارتی بر واحدهای صنفی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از یک خودرو دوره گرد ۵۰۰ لیتر دوغ غیربهداشتی کشف و ضبط شد.

وی افزود: این مقدار دوغ در بطری‌های پنج، ۲ و یک و نیم لیتری بدون شناسه تولید و تاریخ انقضا بسته بندی و در شرایط غیر بهداشتی و بدون رعایت زنجیره سرما به فروش می‌رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اضافه کرد: نگهداری و توزیع نوشیدنی‌ها به ویژه مواد لبنی باید در شرایط خاص صورت گیرد و فروش بدون لحاظ شرایط زنجیره سرما ممنوع است.

وی با اشاره به نقش مردم در ارتقا سطح سلامت جامعه گفت: رعایت اصول بهداشتی و عمل به توصیه کارشناسان بهداشت امری ضروری است.

آخوندی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند گزارش‌های مربوط به تخلفات بهداشتی صنوف را به کارشناسان بهداشت محطی مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت و یا شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۲۲:۰۹

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی