ندای استان:استانداربوشهرگفت: از محل اعتبارات استانی یک میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با ملخ‌ها به سازمان جهاد کشاورزی کمک شد.

به گزارش ندای استان،عبدالکریم گراوند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید سرپرست وزارت جهاد کشاورزی از آفت ملخ صحرایی در شهرستان دشتی افزود: با وجود همه مشکلات استان در بحث تخصیص‌ها اما تاکنون توانستیم برای مبارزه با این آفت در کنار سازمان جهاد کشاورزی قرار بگیریم و به آنها کمک کنیم.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود این میزان کمک‌ها در کنار اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی و اعتبارات ملی بتوانیم همانند سال گذشته با آفت ملخ صحرایی مقابله و جلو خسارت این آفت به مزارع کشاورزی گرفته شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سال گذشته ۱۰۴ هزار هکتار در استان با آفت ملخ صحرایی مبارزه شد اما امسال وسعت هجوم این آفت سه برابر سال گذشته است و به طور تقریبی تاکنون ۹ شهرستان استان را آلوده کرده است.

محمد تقی منوچهری افزود: از روز پنجشنبه ۵۰ اکیپ ردیابی و مبارزه تشکیل و در ۹ شهرستان آلوده قرار گرفتند.

وی یادآورشد: همچنین ۲۰ اکیپ مبارزه  تا شب گذشته ۷۹۵ هکتار مبارزه شیمیایی برعلیه ملخ ها انجام شده است و کل ناوگان حفظ نبابات این آمادگی را دارد که در منطقه حاضر و مبارزه کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۲

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی