ندای استان:معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: هر گونه جابجایی دام بدون پلاک و بدون دریافت گواهی بهداشتی چه در داخل استان و چه در مبادی ورودی وخروجی استان، قاچاق محسوب می شود.

به گزارش ندای استان، افشین قطبی افزود: براساس شیوه نامه خرید،فروش، حمل و نگهداری دامهای زنده که به تصویب رسیده و به همه استانها ابلاغ شده، همه مالکین دامهای زنده موظف به پلاک کوبی و ثبت دامهای خود در سامانه جامع هویت گذاری هستند و فرصت هویت گذاری نیز یک سال اعلام شد.
وی گفت: با توجه به پایان فرصت هویت گذاری، هر گونه جابجایی دام و صدور گواهی حمل بهداشتی، قرنطینه ای برای تردد دام بین تمام استانها و شهرستانها  منحصراً برای دامهایی که پلاک کوبی شده و اطلاعات آنها در سامانه جامع هویت گذاری ثبت شده است، امکان پذیر است.

قطبی افزود:  استان بوشهر جزء استان های مرزی محسوب و جابجایی دام بین این استان با استان های همجوار وجود داشته  و اکنون جابجایی دام بین  بوشهر و استان های همجوار منوط به پلاک کوبی و ثبت در سامانه  است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی