رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر:

ندای استان:رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تاکید کرد: کاندیداهای محترم از ساعت ۸ صبح فردا با مدت یک هفته تبلیغات انتخاباتی توسط خود و هوادارانشان را در موارد قانونی انجام دهند.

به گزارش ندای استان،رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر صبح امروز در نشست با خبرنگاران با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: از اردیبهشت ماه با تشکیل ستاد انتخابات در استان در قالب ۶ کمیته و گروه، سپس با تشکیل ۲۶ هیات اجرایی با حضور ۲۰۸ نفر از معتمدین روال انتخابات دنبال شد.

وی افزود: در مجموع در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۹۶ نفر شامل ۱۷۸ مرد و ۱۸ نفر خانم در چهار حوزه اصلی ثبت نام کرده بودند که این تعداد از دوره قبل ۲ درصد کمتر است.

معاون سیاسی استاندار بوشهر با بیان اینکه از زمان ثبت نام تا امروز ۸ نفر انصراف داده اند، افزود: لیست نهایی شامل ۱۰۱ کاندیدای تایید شده در چهار حوزه انتخاباتی است، که این تعداد شامل ۲۳ نفر در حوزه دشتستان، ۲۲ نفر در حوزه دشتی و تنگستان، ۲۱ نفر در کنگان، دیر، جم و عسلویه و در حوزه بوشهر نیز ۳۶ نفر می شود.

خورشیدی تصریح کرد: تفاوت این دوره با دوره های قبل است که قانون شفافیت مالی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب و جهت اجرا ابلاغ شده است که لازم الاجرا بوده و تفاوت های اساسی در نحوه تبلیغات کاندیداها ایجاد کرده است و امیدوارم با توجه به الزامی بودن این قانون به درستی اجرا شود.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تاکید کرد: کاندیداهای محترم از ساعت ۸ صبح فردا با مدت یک هفته تبلیغات انتخاباتی توسط خود و هوادارانشان را در موارد قانونی انجام دهند.

وی یادآور شد: لیست نهایی ارائه شده توسط فرمانداری ها به منزله پایان مراحل بررسی است و دیگر امکان تغییر حوزه و یا تغییراتی در رد و یا تایید صلاحیت وجود ندارد.

مجید خورشیدی خاطرنشان کرد: آرزو داشتم سلایق مختلف افراد بیشتری را جهت نمایندگی داشته باشند اما این امیدواری تا حدودی پاسخ نگرفت و به نظر می آید آنچنان که باید و شاید همه سلایق افراد مورد نیاز خود را در میان داوطلبان تایید صلاحیت شده نداشتند.

وی در مورد تخلفات کاندیداها بیان کرد: در این دوره کمترین گزارش تخلف را داشته ایم، البته موارد اندکی مشاهده شده که جمع بندی شده است اما موردی که بر نتیجه امتخابات تاثیرگذار باشد نداشته ایم. بعضا در قالب تبلیغات زودهنگام مواردی دیده شده که به آنها تذکر داده شده و خوشبختانه تا امروز هیچ مورد تخلف انتخاباتی از سوی دست اندرکاران انتخابات مشاهده نشده است.

این مسئول عنوان کرد: امیدواریم با نظارت جامعه رسانه و همینطور ناظران شورای نگهبان و هیئت های بازرسی و… در این دوره تخلف تاثیرگذار انتخاباتی نداشته باشیم.

معاون سیاسی استاندار بوشهر اظهار کرد: امنیت، شفافیت، سلامت و مشارکت حداکثری مورد تاکید است که در این موارد تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه آمار رای اولی ها در استان بوشهر ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر است، گفت: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۲۹۴ هزار نفر، در حوزه دشتستان ۱۶۹ هزار نفر، حوزه دشتی و تنگستان ۱۰۸ هزار نفر و در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۲۱۲ هزار نفر حائزین حق رای هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر اظهار کرد: هر داوطلب تا سقف مالی خاصی حق هزینه کردن دارد و قانون مشخص می کند که از لحظه تایید صلاحیت نهایی تا قبل از شروع انتخابات نامزدهای محترم باید یک حساب نزد یکی از بانک های عامل باز کرده و به فرمانداری ها اعلام و مدیر مالی -می تواند خود نامزد باشد- را معرفی نمایند و تمامی هزینه های ستاد انتخاباتی از طریق این حساب انجام شود.

خورشیدی با اشاره به برخی ممنوعیت ها اظهار کرد: برخی شخصیت ها باید از بیان هرگونه اظهاراتی له یا علیه کاندیداها خودداری کنند، همچنین مخدوش یا معدوم کردن آثار تبلیغاتی کاندیداها، اعلام اسامی کاندیداها توسط صدا و سیما ممنوع است، ممنوعیت هزینه بودجه دولتی برای فعالیت انتخاباتی، دیوارنویسی، تبلیغ خارج از موعد و چارچوب تعیین شده از موارد و مصادیق غیرقانونی تخلفات انتخاباتی است.

وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی توسط دستگاه های مختلف رصد می شود، و به قدر وسع و امکانات سعی داریم تخلفات انتخاباتی را رصد و پیگیری کنیم. در مورد عناوین انتخاباتی و شعارها نیز نظارت انجام می شود.

مجید خورشیدی در خصوص تعطیلی خانه احزاب در استان بوشهر اظهار کرد: این از خاطرات نه چندان خوب ما در این استان است، که زحمات زیادی برای راه اندازی خانه احزاب انجام شد اما اعضای آن آنچنان که انتظار داشتیم  نتوانستند عملکرد قابل توجهی داشته باشند. از دوستان خواهش کردیم که فعالیت خود را بیشتر کنند، اما افاقه نکرد. خانه احزاب ایران سازوکاری برای فعالیت دفاتر استانی دارد که امیدواریم این کار در جهت فعالیت هر چه بیشتر خانه احزاب در استان ها انجام شود.

ایسنا نوشت،رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تاکید کرد: امیدوارم با حضور مسئولانه مردم پای صندوق های رای یک بار دیگر شهروند مسئول بودن را به منصه ظهور بگذارند و بتوانند به خوبی مسئولیت خود را ایفا نمایند که این هم حق و هم تکلیف است؛ امیدواریم شاهد حضور پرشور مردم عزیز در روز انتخابات ۲ اسفند باشیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۱:۲۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی