ندای استان:مدیرکل امور اراضی استان بوشهر گفت: ۴۱ موردقلع و قمع بنا در زمین‌های کشاورزی که به صورت غیر مجاز تغییر کاربری شده‌بود در این استان انجام شد.

به گزارش ندای استان،احمد مشایخی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این بناها در زمین‌های کشاورزی تغییر کاربری شده غیر مجاز به مساحت ۱۶.۵هکتار در منطقه گورک‌ها و عالی چنگی از توابع شهرستان تنگستان واقع است.

وی بیان کرد: بیشتر این زمین‌های کشاورزی تبدیل به باغ ویلا شده‌است که با همکاری مدیریت امور اراضی شهرستان تنگستان، یگان حفاظت امور اراضی و دستگاه قضایی شناسایی و کار قلع و قمع آنها انجام شد.

مشایخی اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۰ مورد قلع و قمع درشهرستان جم به مساحت ۱۲ هکتار اجرا شده‌است.

وی ادامه داد: علاوه براین ۸۰ مورد بنای احداثی در زمین‌های تغییر کاربری شده غیر مجاز در تنگستان، ۱۰۰ مورد در دشتستان، ۲۰ مورد در دیلم و ۵۰ مورد در گناوه نیز آماده اجرای حکم قلع و قمع است.

مدیرکل امور اراضی استان بوشهر اضافه کرد: یکی از مشکلات در اجرای احکام قلع و قمع وسیله نقلیه سنگین است که سازمان جهاد کشاورزی این امکانات را در اختیار ندارد و باید از سازمان‌های دیگر تامین شود و بخش خصوصی نیز به دلیل تبعات اجتماعی ناشی از این مساله حاضر به همکاری نیست.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی