در پی وقوع زلزله صبح امروز:

ندای استان:زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.٧ ریشتر برازجان مرکز شهرستان دشتستان را لرزاند.

به گزارش ندای استان،غلامرضا حاجیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی وقوع زلزله به ابعاد ۴.۷ در مقیاس ریشتر که صبح امروز در عمق ۹ کیلومتری از سطح زمین و فاصله ۱۲ کیلومتری شهر برازجان رخ داد پنج عملیاتی جمعیت هلال احمر برای ارزیابی وارد عمل شدند.

وی اضافه کرد: با توجه به مرکزیت روستای نینیزک از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتستان (کانون زمین لرزه) دو تیم ارزیاب متشکل از ۸ نفر به ارزیابی روستا اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: سه تیم عملیاتی و ارزیاب نیز در سطح شهر برازجان فعالیت کردند.

وی افزود: با توجه به شدت زلزله، شیارها و ترک‌های در دیوار ساختمان‌ها به‌وجود آمده است.

حاجیانی بیان کرد: خوشبختانه زلزله یاد شده فوتی نداشته است و نیروهای عملیاتی امدادی کماکان در منطقه حضور دارند.

۷ نفر بر اثر زلزله بامداد امروز در دشتستان مصدوم شدند

ماریا خویش‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین رخ داد که ۷ نفر مصدوم داشت.

وی تصریح کرد: ۴ نفر از مصدومین در بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری بوده و ۳ نفر دیگر نیز سرپایی مداوا و مرخص شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: اگر هنگام وقوع زلزله در خانه هستید، می‌توانید جان خود و بستگانتان را با داشتن آگاهی در مورد پناه گرفتن و انجام عکس‌العمل سریع و مناسب نجات دهید.

وی تصریح کرد: از پنجره‌ها و کمدهای بلند که بدون مهار هستند و همچنین اشیایی که ممکن است بر روی شما سقوط کنند دور شوید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با بیان اینکه در کنار کنج دیوارها پناه بگیرید و درحالی‌که سرخود را با بازوان خود گرفته‌اید حرکت کنید خاطرنشان کرد: در زیر میز ناهارخوری یا میزتحریر و یا تخت خواب پناه بگیرید و چنانچه در اثر زلزله حرکت کردند پایه‌های آن‌ها را با دستانتان محکم بگیرید.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۰:۰۲

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی