کارشناس بانک ژن و مسئول درمان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان:

ندای استان:محمد پاپری زارعی گفت: پرنده ابیا با طول بدن ۳۳ تا ۳۵ سانتی‌متر وگستردگی بال ۵۶ تا ۶۰ سانتی‌متر پرنده‌ای جنگل‌زی است که با داشتن رنگ آمیزی خاص پر‌ها قدرت استتار بالایی دارد.

به گزارش ندای استان،کارشناس بانک ژن و مسئول درمان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک دوستدار محیط‌زیست پرنده مذکور را به علت نداشتن توان پرواز و ضعف عمومی به محیط‌زیست تحویل داد که به نقاهتگاه این اداره کل منتقل شد و پس از نمونه‌برداری به عنوان گونه ابیا شناسایی شد.

محمد پاپری زارعی افزود: پرنده ابیا با طول بدن ۳۳ تا ۳۵ سانتی‌متر وگستردگی بال ۵۶ تا ۶۰ سانتی‌متر پرنده‌ای جنگل‌زی است که با داشتن رنگ آمیزی خاص پر‌ها قدرت استتار بالایی دارد.

وی ادامه داد: پراکنش این‌گونه به تعداد فراوان در نواحی پست و جلگه‌های جنوب دریاچه خزر زمستان‌گذرانی می‌کند، همچنین به‌صورت معمول در استان تهران و به تعداد کم در امتداد زاگرس تا استان فارس، گاهی به سمت شرق سیستان وبلوچستان دیده می‌شود.

کارشناس بانک ژن و مسئول درمان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با مشاهده این گونه پرنده در استان بوشهر،  فهرست پرندگان این استان به ۳۲۲ گونه افزایش یافت.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۴۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی