مجوز تولید “بیت‌کوین” در بوشهر صادر می‌شود
مجوز تولید “بیت‌کوین” در بوشهر صادر می‌شود

ندای استان: بیت کوین پول دیجیتالی است که می‌توان با آن سفارش‌ آنلاین انجام داد، خرید کرد یا به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر گرفت.

به گزارش ندای استان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از اجرایی شدن دستورالعمل صدورجواز و پروانه بهره برداری استخراج رمز ارز (بیت کوین) طبق ضوابط مربوطه در استان بوشهر خبر داد.

سید حسین حسینی اظهار داشت: طبق مصوبه هیات دولت و ابلاغ وزارت صنعت، متقاضیان می‌توانند طبق ضوابط مربوطه این دستورالعمل برای گرفتن مجوز استخراج رمز ارز از طریق سامانه بهین‌یاب اقدام کنند.

حسینی با اشاره به تعیین ۲۵۰ کیلووات به عنوان نیاز برق مصرفی تجهیزات استخراج رمزارز عنوان کرد: امکان استقرار واحد استخراج‌کننده رمزارز صرفاً در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب و یا مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و نیروگاه‌ها امکان‌پذیر است.

وی با یادآوری اینکه برای استخراج رمزارز در محل واحدهای تولیدی فعال صنعتی و معدنی مجوز صادر نمی شود، ادامه داد: بدین جهت افرادی که می‌خواهند در خانه و سایر فضاهایی که کاربرد تجاری و تولیدی ندارد، بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال تولید کنند مشمول دریافت مجوز نمی‌شوند و فعالیت آنها قاچاق محسوب می‌شود.

حسینی تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر از جزئیات ضوابط  صدورمجوزاستخراج رمز ارز به پرتال این سازمان یا کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه کنند.

قانونی شدن بیت کویین در کشور

از اوایل سال بود که استخراج رمز ارزها در کشور افزایش یافت و از طرفی تجهیزات مرتبط نیز به دلیل غیرقانونی بودن فعالیت، به عنوان قاچاق توقیف می شد. نهایتا در مردادماه هیات دولت برای قانونی کردن این فعالیت مصوبه ای داشت.

بیت کوین پول دیجیتالی است که می‌توانید با آن سفارش‌ آنلاین انجام دهید، خرید کنید و یا اینکه آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید. همین کارکردهای مختلف و استفاده‌های متفاوتی که از آن می‌توانید داشته باشید، شاید مهمترین دلیل و بهترین پاسخ به این اهمیت آن است.

بیت کوین بر خلاف پول‌های امروزی که عرضه و توزیع آن‌ها در اختیار دولت‌هاست، در کنترل هیچ فرد، گروه و یا سازمان خاصی نیست. افرادی که وارد شبکه بیت کوین می‌شوند، باید قوانین مربوط به شبکه را بپذیرند. این قوانین به صورت کدهای برنامه‌نویسی‌ است که در اینترنت توسط همه قابل مشاهده است.

به طور خلاصه هدف پیدایش بیت کوین انتقال و یا ذخیره امن پول است. از همین جهت آن را می‌توان یک سیستم پرداخت و بانکداری دیجیتال امن دانست. بیت کوین در واقع کنترل واقعی پول را به دست خود افراد برگردانده و با کلمه عبور ویژه‌ای که کلید خصوصی نام دارد، تنها مالکین این کلیدها قادر به خرج کردن و انتقال بیت کوین‌ها خواهند بود.