ندای استان:امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین سند چشم‌اندازی حوزی در استان بوشهر گفت: بر اساس چشم‌انداز این سند تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۲۰۰ مدرسه معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ندای استان به نقل از تسنیم، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیران حوزه علمیه خواهران بوشهر نقش مهم حوزه‌های علمیه در جامعه را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: حوزه‌های علمیه در ابعاد زیرساخت فرهنگی، اجتماعی و علوم دینی نقش مهمی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و ممتاز حوزه علمیه خواهران افزود: زنان در عرصه فرهنگی نقش بسیار برجسته‌ای دارند و بدون شک بهترین قشری که می‌تواند بر جامعه بانوان به ویژه قشر تحصیل کرده اثر بگذارند، خواهران طلبه هستند.

امام جمعه بوشهر جایگاه حوزه علمیه خواهران  را یک جایگاه مهم فرهنگی، اجتماعی، سیاسی دانست و تاکید کرد: حوزه علمیه خواهران که در  تحقیقات و پژوهش دارای توانمندی بسیار خوبی هستند می‌توانند در جامعه  بسیار تاثیرگذار باشند.

صفایی بوشهری با اشاره به تدوین سند چشم‌اندازی حوزی در استان بوشهر گفت: بر اساس چشم‌انداز این سند تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۲۰۰ مدرسه معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: ایجاد این مدارس معارفی و زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌های علمیه گامی مهم در توسعه فعالیت‌های فرهنگ دینی و انقلابی است.

در این آئین با تجلیل از فعالیت‌های فاطمه یوسفی، حجت‌الاسلام اسماعیلی به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان بوشهر منصوب شد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۸:۵۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی