ندای استان:مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به صادرات غیرنفتی از ۱۴ گمرک استان گفت: در ۸ ماه امسال ۱۷.۲ میلیون تن کالا به ارزش ۵.۸ میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شد.

به گزارش ندای استان،بهروز قره‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با تاکید بر توجه به فراهم شدن بسترهای لازم برای توسعه خدمات بازرگانی اظهار داشت: در راستای تسریع خدمات تجاری در گمرکات استان بوشهر ضمن تجهیز به سامانه جامع گمرکی تجهیزات مورد نیاز تامین و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به صادرات ۸ ماه امسال از طریق گمرکات استان بوشهر بیان کرد: در ۸ ماه امسال با احتساب میعانات گازی افزون بر ۱۷٫۲ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر ارزش کالاهای صادراتی را ۵٫۸ میلیارد دلار دانست و تصریح کرد: در این مدت بدون احتساب میعانات گازی ۱۶٫۳ میلیون تن به ارزش ۵٫۳ میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده است.

قره‌بیگی، محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزی و صیفی‌جات را کالاهای صادراتی دانست و گفت: این کالاها به کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، هند، قطر، برزیل، عراق و پاکستان صادر شده است.

وی، به واردات کالا از گمرکات استان بوشهرپرداخت و بیان کرد: در ۸ ماه امسال ۲۹۴ هزار تن انواع کالا از گمرکات استان بوشهر وارد گمرکات و ترخیص شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۱درصد کاهش دارد.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر ارزش کالاهای وارداتی را ۷۳۸ میلیون دلار دانست و گفت: ارزش کالاهای وارداتی از گمرکات استان بوشهر در۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۱ درصد کاهش دارد.

وی تصریح کرد: کره، چای سیاه، لاستیک، خودروی سواری، موز، یراق آلات، تخمه آفتاب گردان و قطعات خودرو از جمله واردات کالا از گمرکات استان بوشهر در ۸ ماه امسال بوده است.

قره‌بیگی به درآمدگمرکات استان بوشهر در ۸ ماه امسال اشاره کرد و افزود: ۸۱۴ میلیارد تومان درآمد گمرکات استان بوشهر در ۸ ماه امسال وصول شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۳۲

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی