ندای استان:مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه واحدهای پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس دارای تصفیه خانه مرکزی در پتروشیمی مبین هستند تمامی آنها مکلف به احداث تصفیه خانه های فاضلاب اختصاصی شدند.

به گزارش ندای استان به نقل از ایرنا، فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه درنشست بررسی وضعیت آلایندگی های عسلویه افزود: همچنین دراین منطقه پسماندهای سمی و خطرناکی تولید می شود که برای مدیریت اصولی آن تصمیم های مورد نیاز لحاظ شده است.
وی بیان کرد: باید مرکز پایش در حوزه سلامت آب، خاک، آب و هوا و حتی دریا ایجاد شود زیرا بخشی از اقتصاد مردم این منطقه از طریق دریا تامین می شود.
قلی نژاد اظهار داشت: در این ارتباط ساماندهی فلرها با اولویت اقدام های وزارت نفت پیش بینی شده که در عسلویه و کنگان اولویت این مهم با پالایشگاه های گازی و پتروشیمی است.
وی یادآور شد: در جریان سفر رئیس جمهوری به بوشهر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای راه اندازی دستگاه های پایش منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اختصاص یافته که تحقق این مهم ترسیم گر آینده ای درخشان برای منطقه و درنتیجه ارائه راهکارهای اساسی برای کاهش آلایندگی آن است.
قلی نژاد اظهارداشت: درگروه استانی بررسی راهکارهای کاهش آلایندگی های زیست محیطی درعسلویه بررسی مکان یابی برای احداث ساختمان های مسکونی مورد نیاز مردم از موارد مهم و اولویت دار است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهرگفت: در حوزه پزشکی مطالعه ای آغاز شده تا سلامت کنونی مردم منطقه عسلویه بررسی شود.
دکترعلیرضا کشمیری افزود: در این ارتباط از همه ترشحات مانند خون، خلط، ادرار و حتی خون بند ناف زنان باردار جمع آوری و میزان آلودگی ترشحات بدنی آنها بررسی می شود.
وی اظهارداشت: این تحقیق ها بخوبی نشان می دهد که خطرهای آینده مردم عسلویه چه چیزهای است.
کشمیری اضافه کرد: در این زمینه پایش های سالانه سلامت مردم برای یک بازه زمانی ۱۵ ساله پیش بینی شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۳:۵۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی