ندای استان:برنده مزایده واگذاری عمارت ملک بوشهر با تشکیل جلسه کمیسیون مزایدات صندوق احیاء و گشایش پاکت‌های «ج» مشخص شد.

به گزارش ندای استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اعلام کرد: برنده این مزایده، عمارت ملک بوشهر را با کاربری فرهنگی- اقامتی- پذیرایی ساماندهی خواهد کرد و بعد از طی مراحل قانونی و تائید صلاحیت فنی می‌تواند بنای تاریخی یاد شده را برای شروع مرمت و احیا در اختیار گیرد.

عمارت تاریخی ملک از جمله بنا‌های قدیمی بوشهر است که سال‌های گذشته در تصرف عده‌ای قرار داشت و مهر امسال، با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری، فرمانداری بوشهر و دستگاه‌های حمایتی تخلیه و قرار شد افراد نیازمندی که در این عمارت ساکن بودند با همکاری دستگاه‌های حمایتی استان ساماندهی شوند.

عمارت تاریخی ملک مربوط به ملک التجار بوشهری با یک قرن قدمت، با شماره ۲۱۸۴ سال ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

این بنای تاریخی حدود ۲۵ هزار مترمربع زیربنا دارد و شامل شاه نشین، حمام عمومی، اصطبل، خانه‌هایی مربوط به خدمه، آشپزخانه و بخشی هم به انباری اختصاص داشته است.

شیوه ساخت عمارت ملک برگرفته از معماری ایرانی – اروپایی است و با توجه به اینکه معمار آن فرانسوی بوده ساخت آن برگرفته از عمارت‌های قرن ۱۹ فرانسه است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی