ندای استان:با حضور استاندار بوشهر در افتتاح ۲ نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلواتی با مشارکت ۲۴ میلیارد ریالی بخش خصوصی ۲۰۰ کیلو وات پنل نیروگاه خورشیدی در دشتی وارد مدار تولید شد.

به گزارش ندای استان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، عبدالکریم گراوند در مراسم افتتاح ۲ نیروگاه برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های نو و پاک باید نهادینه شود اظهار داشت: از سرمایه گذاری برای تولید برق خورشیدی در استان حمایت می‌کنیم.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسهیل در امر سرمایه‌‌گذاری افزود: دستگاه های مرتبط در فرایند سرمایه گذاری باید شرایط را تسهیل و تسریع کنند.

گراوند بر شناسایی عرصه‌های مناسب برای تاسیس و احداث نیروگاه های خورشیدی تاکید کرد و گفت: استان بوشهر ظرفیت خوبی در توسعه طرح‌های نیروگاه خورشیدی با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی دارد.

وی، با بیان اینکه این نیروگاه‌ها در اقتصاد پایدار نقش مهمی دارد تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران در عرصه تولید برق نیروگاه خورشیدی حمایه ویژه می‌شود که خرید تضمینی تولیدات آنان مورد توجه قرار دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر شناسایی ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های نیروگاه خورشیدی ضمن اثراث اجتماعی و مردمی در حوزه معیشت خانوارها به ویژه مددجویان دستگاه‌های حمایتی نقش اثر بخشی ایفا می‌کند.

گراوند با تشکر از شرکت توزیع نیروی برق و سرمایه گذار ایجاد نیروگاه خورشیدی خورموج خاطر نشان کرد: این سرمایه گذاری موفق سبب رونق و انگیزه آفرینی برای سایر سرمایه گذاران می‌شود.

در این مراسم دو واحد نیروگاه برق خورشیدی در شهرستان دشتی،با ظرفیت تولید 200 کیلو وات برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج شهرستان دشتی افتتاح شد.

این دو واحد نیروگاه برق خورشیدی با سرمایه گذاری 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بخش خصوصی احداث شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی