فاز نخست خط انتقال آب مجتمع خیرآباد دشتستان وارد مدار شد
فاز نخست خط انتقال آب مجتمع خیرآباد دشتستان وارد مدار شد
ندای استان:مدیرعامل آبفا استان بوشهر گفت:فاز نخست خط انتقال آب مجتمع خیرآباد دشتستان با ۷۹۰ میلیارد ریال اعتبار وارد مدار شد

به گزارش ندای استان،ابوالحسن عالی در توضیح این خبر اظهار داشت : طول کلی خط یاد شده ۱۸.۵ کیلومتر است که در فاز اول حدود ۶ کیلومتر آن به اتمام رسیده و یکی از پروژه‌های شاخص آبرسانی در روستاهای استان بوشهر به شمار می‌رود .
وی بیان کرد : این پروژه با مشارکت قرارگاه جهادی امام حسن مجتبی (ع) اجرا شده و منجر به رضایت‌مندی قابل توجه ساکنان روستای خیرآباد شده است .
عالی ادامه داد : خط انتقال خیرآباد هفت روستای ۲ هزار و ۳۷۸ خانواری را با هشت هزار و ۲۰۲ نفر جمعیت تحت پوشش قرار قرار داده است .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد : افتتاح خط انتقال آب خیرآباد دشتستان علاوه بر افزایش سطح آب پایدار روستا به تأمین آب شرب سالم و بهداشتی ساکنان روستا کمک وافری کرده است .
عالی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد : در روستاهای استان بوشهر استفاده از آب شرب در سایر کاربری‌ها یک چالش جدی محسوب شده که انتظار می‌رود هم‌استانی‌ها برای مدیریت این مهم همکاری جدی داشته باشند. وی گفت: وضعیت تأمین آب شرب در بوشهر به عنوان دومین استان کشور از حیث کم‌آبی می‌طلبد همگان را نسبت به مصرف بهینه آب حساس کند .
عالی افزود : صرفه‌جویی در مصرف آب علاوه بر اینکه مورد تأکید در آموزه‌های دینی است می‌تواند به تقویت قابل توجه آب کمک شایانی کند .
Visited 7 times, 1 visit(s) today