صادرات بیش از ۶ هزار تن آبزیان از استان بوشهر
صادرات بیش از ۶ هزار تن آبزیان از استان بوشهر
ندای استان:مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: ۶ هزار و ۸۶۴ تن انواع آبزیان از ابتدای سال جاری تا کنون با نظارت بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی صادر شده است.

به گزارش ندای استان،مهدی تنگستانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این آبزیان شامل چهار هزار ۹۷۶ تن میگوی پرورشی تولید شده در سال ۱۴۰۲، یکهزار و ۸۱۰ تن ماهی منجمد، ۱۴ تن ماهی و میگوی تازه و ۵۵۰ هزار قطعه بچه ماهی بوده است.

وی افزود: همچنین تایید سلامت محموله های صادراتی تعداد ۱۵ هزار و ۳۶۳ مورد آزمایشات میکروبی، ۵۰۰ مورد آزمایشات شیمیایی و همچنین ۳۷۶ مورد آزمایشات فلزات سنگین به درخواست کشور های مقصد انجام شده است که پس از تایید بهداشتی هر محموله، گواهی بهداشتی بین المللی برای کشور مقصد مورد درخواست صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر تصریح کرد: آبزیان تولید شده در استان پس از فرآوری، نظارت و آزمایشات لازم به کشورهای روسیه، چین، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، اتحادیه اروپا و جنوب شرق آسیا صادر شده است.

تنگستانی بیان کرد: استان بوشهر بزرگترین تولیدکننده میگوی پرورشی در کشور است که صید انواع ماهیان دریایی در آن انجام می‌شود.

Visited 2 times, 1 visit(s) today