کشف ۱.۶میلیون لیتر سوخت و ۲۳.۵ تن صید «تِرال» از متخلفان
کشف ۱.۶میلیون لیتر سوخت و ۲۳.۵ تن صید «تِرال» از متخلفان

ندای استان:سردار زیراهی گفت:با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران تاکنون افزون بر یک‌میلیون و ۶۶۶هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های استان بوشهر کشف شده است.

سردار رمضان زیراهی ‌با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر مأموریت‌های ذاتی نقش مهمی در مقابله با قاچاق سوخت در خلیج فارس دارد اظهار داشت: با توجه به لطمات سوخت قاچاق به بخش‌های مختلف جامعه، مقابله با قاچاق این محموله‌ها در اولویت برنامه‌‌های نیروی دریایی سپاه قرار گرفته است.

وی به اقدامات انجام‌شده در کشف سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر خاطرنشان کرد: با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران تاکنون افزون بر یک‌میلیون و ۶۶۶هزار لیتر سوخت قاچاق در آب‌های استان بوشهر کشف شده است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه سوخت‌های مکشوفه قاچاق با حکم قضایی تحویل پخش فرآورده‌های نفتی استان بوشهر شد گفت: از این میزان سوخت قاچاق کشف‌شده ۲۳ هزار لیتر آن در ۱۱ ماه امسال با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس کشف شده است.

سردار زیراهی، مقابله با صید غیرمجاز و مخرب ترال در آب‌های خلیج فارس را یکی دیگر از مأموریت‌های منطقه دوم نیروی دریایی سپاه دانست و تصریح کرد: در این عرصه تاکنون افزون بر ۲۳٫۵ تن صید «تِرال» با تلاش منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس محدوده آب‌های استان بوشهر کشف شده است.

وی بیان کرد: از این میزان صید ترال بیش از یک تن آن در سال جاری کشف و با صدور حکم قضایی ضمن برخورد با متخلفان، محموله‌های مکشوفه برای توزیع میان نیازمندان تحویل نهادهای حمایتی استان بوشهر شده است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه صید ترال خسارت جبران‌ناپذیری به ذخائر آبزیان خلیج فارس وارد می‌کند تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه، برای مقابله با این‌گونه صید برای حفظ ذخایر آبزیان تمام فعالیت‌های صید و صیادی در آب‌های خلیج فارس را رصد و پایش می‌کند و با متخلفان برخورد قاطع می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم