رئیس مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

ندای استان:اعضای بدن ۲ نفر دشتستانی که دچار مرگ مغزی شده بودند روز یکشنبه در بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان برای نجات جان ۶ بیمار نیازمند پیوند عضو اهدا شد.

به گزارش ندای استان، رئیس مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: سحرگاه امروز چهارمین و پنجمین اهدای عضو استان بوشهر در سال جاری با رضایت خانواده نوع دوست مرحومان “فرخی” جوان ۱۸ساله و “حق شناس” ۵۰ ساله از اهالی شهرستان دشتستان در بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان انجام شد.

علیرضا باقری در گفت وگو با ایرنا افزود: با تایید نهایی مرگ مغزی مرحومان فرخی که بر اثر سانحه رانندگی و حق شناس به علت خونریزی مغزی دچار مرگ شده بودند خانواده نوع‌دوست آنها نسبت به اهدای عضو رضایت کامل دادند.

باقری بیان کرد: با انجام ۲ عمل موفقیت آمیز از هر کدام از بیماران سه عضو که عبارتند از ۲ کلیه و کبد برداشت و برای پیوند به ۶ هموطن نیازمند پیوند عضو به بیمارستان بوعلی سینا شیراز ارسال شد.

وی اضافه کرد: همچنین  قلب مرحوم فرخی برای استفاده از دریچه‌های آن به تهران منتقل شد.

باقری گفت: با این ۲ مورد ایثار ارزشمند تاکنون ۷۰ اهدای عضو شامل ۲۱۰ ارگان برای نجات بیماران نیازمند توسط مردم نوع دوست و نیک اندیش استان بوشهر اهدا شده‌است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۹:۴۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی