مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر:

ندای استان:پاسالار گفت: ۶۲۸ هزارو ۸۶۹ کارت ملی هوشمند تا کنون صادر شده و ۱۲۳ هزار و ۸۶۴ کارت ملی هوشمند برای متقاضیان این استان در دست صدور است.

به گزارش ندای استان، اسکندر پاسالار  مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر جمعیت واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در استان را ۷۷۵ هزار و ۱۲۹ نفر اعلام و بیان کرد: این افراد بالای ۱۵ سال سن دارند و واجد دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

او ادامه داد: اکنون ۷۵۲ هزارو ۷۳۳ نفر، معادل ۹۷.۱۱ درصد جمعیت در استان برای دریافت کارت ملی درخواست داده‌اند و ۲۲ هزارو ۳۹۶ نفر از واجدین شرایط هنوز هیچ اقدام یا درخواستی برای کارت هوشمند خود انجام نداده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه از درخواست‌های ثبت شده، ۶۲۸ هزارو ۸۶۹ کارت تا کنون صادر شده است، عنوان کرد: ۱۲۳ هزارو ۸۶۴ کارت در صف صدور قرار دارند.

نزدیک به ۷ هزار نفر سراغ کارت صادر شده نرفته‌اند

پاسالار همچنین افزود: ۶ هزار و ۸۱۴ کارت ملی صادر شده و در دفاتر پیشخوان و برخی ادارات ثبت احوال استان است که با وجود ارسال پیامک و اطلاع رسانی صاحبان آن‌ها برای دریافت اقدامی نکرده‌اند.

او درباره تمهیدات سازمان ثبت احوال کشور برای افرادی که درخواست کارت ملی داده، اما کارت آن‌ها هنوز صادر نشده است، گفت: این افراد با کد رهگیری و رسید کارت ملی خود می‌توانند کار‌های اداری و روزمره خود را انجام دهند؛ این کدها، به عنوان سریال کارت ملی هوشمند در سامانه اطلاعات جمعیت کشور بارگذاری شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با تاکید بر اینکه افرادی که کارت هوشمند آن‌ها صادر شده است نمی‌توانند با رسید و کد رهگیری کارت ملی، خدمات اداری دریافت کنند، بیان کرد: متقاضیانی که کارتشان صادر شده است و پیامک دریافت کرده‌اند هر چه زودتر برای تحویل گرفتن کارت خود اقدام کنند تا برای انجام کار‌های اداری با مشکل رو به رو نشوند.

زمان صدور کارت‌های هوشمند ملی قابل پیش بینی نیست

پاسالار با بیان این موضوع که زمان صدور کارت‌های هوشمند ملی قابل پیش بینی نیست، افزود: به دلیل مشکلاتی که در تامین بدنه کارت ملی هوشمند وجود دارد روند صدور کارت‌ها با تاخیر انجام می‌گیرد؛ البته این روند کمی سرعت گرفته است که امیدواریم هر چه زودتر با برطرف شدن تمامی مشکلات صدور کارت‌ها با سرعت بیشتری صورت گیرد و عقب ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم.

او با تاکید بر اینکه افرادی که بیش از یک سال از درخواستشان گذشته برای اطلاع از وضعیت کارت خود، به پورتال ثبت احوال بوشهر مراجعه کنند،  گفت: زمانی که کارت هوشمند افراد صادر می‌شود پیامکی مبنی بر صدور کارت و محل مراجعه به متقاضی ارسال می‌شود تا نسبت به دریافت آن اقدام کند؛ گاهی به دلیل اختلال شبکه شاید متقاضی، پیامک دریافت نکرده باشد که توصیه می‌کنیم شهروندانی که یک سال از درخواست کارت ملی هوشمندشان گذشته با مراجعه به پورتال ثبت احوال استان بوشهر در قسمت پیگیری وضعیت کارت هوشمند ملی، با وارد کردن کد رهگیری، وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود را مشاهده کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۱۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی