صید 28 شهریور ممنوع می شود:

ندای استان:طبق اعلام کمیته صید شیلات استان، صید میگو، از جمعه ۲۸ شهریور ممنوع است تا فصل صید امسال ۴۶ روزه به پایان برسد.

به گزارش ندای استان،صید میگو در استان بوشهر برای قایق‌ها از سیزدهم مرداد و لنج‌ها از پانزدهم مرداد  آغاز شد.

طبق اعلام کمیته صید شیلات استان، صید میگو، از جمعه ۲۸ شهریور ممنوع است تا فصل صید امسال ۴۶ روزه به پایان برسد.

این آبزی گران قیمت، امسال گران‌تر هم شده به طوری که قیمت هر کیلوگرم گونه ببری سبز( در اصطلاح محلی صورتی) که از گونه‌های مهم خلیج فارس و استان بوشهر است، از ۹۰ هزارتومان شروع شد و حالا به ۱۲۵ هزار تومان رسیده است.

به طور معمول وقتی به روزهای پایانی صید نزدیک می‌شویم با توجه به اینکه صید کمتر می‌شود، قیمت میگو بالاتر می‌رود.

میگوی سرتیز یا سفید هم که کوچکتر از ببری سبز است، بین ‌۳۵ تا ۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

سرپرست معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر به خبرنگار ما گفت: ۷۸۲ فروند شناور شامل ۳۸۸ فروند لنج و ۳۹۴ فروند قایق درصید میگو مشارکت دارند و صیادان از صید امسال راضی بوده‌اند.

رضا جعفرابراهیمی افزود: تا روز چهل ویکم صید یعنی دوشنبه ۲۴ شهریور، حدود هزار و ۸۶۰ تن میگو در آب‌های استان صید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، که میزان صید هزار و۱۴۲تن بوده حدود ۶۳درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: همچنین میزان صید امسال نسبت به میانگین پنج ساله که هزار و ۵۱۱ تن بوده است حدود ۳۴۹تن یا ۲۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۵

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی