استاندار بوشهر:

ندای استان:گراوند گفت: از اول مهرماه ۵۰ درصد اتوبوس‌های درون شهری بوشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

به گزارش ندای استان، در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به وضعیت  مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی در استان اظهار داشت: ۵۰ درصد مرگ‌ومیرهایی کرونایی استان بوشهر با بیماری و ویروس کرونا ارتباطی ندارد چراکه مرگ آنان به ویروس کرونا مربوط نیست.

وی، با تاکید بر همکاری همگانی مردم و مسئولان برای مقابله با کرونا گفت: خدمات دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان و کادر درمان و پرستاری شایسته تحسین است ولی این مجموعه به تنهایی نمی‌تواند در برابر این ویروس مقابله کند و همکاری همه مردم و مسئولان امری مهم و ضروری است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برای درمان مبتلایان به کرونا داروی خاصی در دسترس نیست افزود: برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید همه کمک کنند و هرگونه عادی سازی وضعیت وضعیت را نگران کننده‌تر می‌کند.

گراوند فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را برای همه یک ضرورت دانست و تصریح کرد: استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی جدی‌تر در همه سطوح جامعه گرفته شود.

وی، با اشاره به اینکه اکنون در استان بوشهر در عرصه بستری و مرگ و میرها وضعیت ثابتی است خاطرنشان کرد: برخی هفته‌ها شاهد افزایش  مبتلایان کرونا و برخی ایام، بستری‌ها شیب کاهشی دارد که لازم است دانشگاه علوم پزشکی با تحقیق و بررسی علمی علل این مهم و راهکاری منطقی برای مقابله با این وضعیت ارائه کند.

گراوند با قدردانی از تلاش کادر درمانی استان بوشهر تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌ها ۹۰ درصد بستری‌های کرونایی استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

وی، استفاده از ماسک در همه عرصه‌ها را نقش مهمی در مصون ماندن از ابتلا به کرونا دانست و تاکید کرد: از هیئت‌های مذهبی، علما و روحانیون در دهه نخست ماه محرم که  بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت مراسم ایام سوگواری سید و سالار شهیدان(ع)  با شور و شعف خاصی برگزار کردند قدردانی می‌شود.

استاندار بوشهربه اربعین حسینی پرداخت و بیان کرد: امسال به سبب  ویروس کرونا و وضعیت خاص عراق، راهپیمایی اربعین حسینی  برگزار نمی‌شود و برگزاری مراسم در دهه آخر ماه صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند با قدردانی از آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی جدید و برنامه‌ریزی آموزشی با رعایت دستورالعمل بهداشتی افزود: فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک باید همواره در دستور کار دانش آموزان و کادر فرهنگی قرار داشته باشد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

وی، از فعالیت روزبازارها  در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: روز بازارها با رعایت پروتکل بهداشتی و نمایشگاه‌های تخصصی در استان بوشهر از نیمه دوم مهرماه می‌توانند فعالیت کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت اتوبوس‌های درون شهری بوشهر تصریح کرد: از اول مهرماه ۵۰ درصد اتوبوس‌های درون شهری بوشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند و مسافران باید حتما دارای ماسک باشند.

گراوند بر ایجاد روشنایی پارک‌ها، بوستان‌ها در شهرهای استان بوشهر تاکید کرد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۱:۴۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی