ندای استان:فرماندار شهرستان تنگستان گفت: در هفته دولت امسال ۶۵ پروژه عمرانی در تنگستان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش ندای استان،عبدالحسن رفیعی پور عصر دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان تنگستان اظهار داشت: در سالی که با درایت مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده، تمامی نگاه‌ها به سمت بخش خصوصی، کارآفرینان و تولیدکنندگان است.

فرماندار با بیان اینکه سرمایه‌گذار و تولید کننده نباید در بروکراسی و پیچ و خم‌های بخش‌نامه‌های اداری قرار بگیرد، افزود: در همین شهرستان خودمان شاهد هستیم و به ما و به استان مراجعه می‌کنند که به‌عنوان مثال برای یک استعلام یک ماه درگیر شده اند.

وی بیان داشت: موقعیت جغرافیایی شهرستان تنگستان با داشتن دریا و ارتباط و مرز دریایی با کشورها، گردشگری، شیلات، کشاورزی و مراکز تجاری در بخش دلوار، همگی پتانسیل‌هایی است که جذابیت بسیار بالایی برای سرمایه‌گذار در بخش خصوصی و همه زمینه‌ها دارد.

پرداخت تسهیلات اشتغال

رفیعی‌پور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های کلانی در دو بخش دلوار و مرکزی شهرستان در حال انجام است، گفت: در بحث سرمایه‌گذاری در سال گذشته، در استان مقام دوم پرداخت تسهیلات اشتغال را داشتیم.

وی گفت: در هفته دولت پیش رو یکی از پروژه‌های بسیار خوب در حوزه تولید و اقتصادی بخش خصوصی که از سال گذشته با نشستی که با سرمایه گذار داشتیم، الحمدالله اقدامات اولیه برای شروع کار صورت گرفته و پروژه‌ای ست با سرمایه گذاری ۲۲۷ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی انشاالله اگر مشکل خاصی پیش نیاید در بخش مرکزی شهرستان انجام که ضمن تولید در اشتغال نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به تعطیلی روز چهارشنبه و تغییر ساعات اداری روزهای اخیر، خواستار صرفه‌جویی در مصرف برق و آب شد.

بهبود وضعیت آب

فرماندار تنگستان مشکل آب شهرستان را مشکلی مربوط به ۲۰ سال اخیر دانست و یادآور شد: مشکلی آب بخش دلوار در سال‌های گذشته به شکل بحرانی بود و امسال نیز با شروع فصل گرما، این مشکلات آغاز شدند که با تلاش‌های مجموعه آبفای تنگستان و همراهی‌های بسیار خوب استاندار، نماینده مردم در مجلس، معاون عمرانی، مدیرعامل آب استان، شهرداران، دهیاران و شوراها، بسیاری از مشکلات آب در روستاهای بخش مرکزی دلوار مرتفع و کمتر شد. انشاالله با اجرا و اتمام پروژه‌های مجتمع آب روستایی دلوار، آبشیرین‌کن‌ها، مخازن و نوسازی خط انتقال، مشکل آب در بخش دلوار به صورت کامل حل شود.

رفیعی‌پور با تقدیر از آموزش و پرورش دلوار بابت کمک از خیرین برای احداث و بازسازی مدارس در بخش دلوار بیان داشت: حدود ۱۳ مدرسه در حال احداث در تنگستان داریم که حدود ۷۰ درصد این مدارس از محل خیرین مدرسه‌ساز است و در بخش دلوار قرار دارند.

وی تعداد پروژه‌های هفته دولت پیش رو را ۶۵ پروژه اعلام کرد و افزود: علی‌رغم تنگناهای اقتصادی و مالی، در هفته دولت بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال افتتاح پروژه و بالغ بر ۲۳۷ میلیارد تومان کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی خواهیم داشت.

اجرای پروژه‌های ملی

فرماندار تنگستان ادامه داد: اضافه بر اینها پروژه‌های ملی در سطح شهرستان مانند پروژه‌ی احداث راه آهن، سد خاییز که تا پایان امسال آبگیری خواهد شد، اسکله‌های دلوار، عامری، بوالخیر و محمد عامری که از زیرساخت‌های اصلی توسعه شهرستان هستند، راه اهرم به برازجان و ورودی دلوار که همگی این پروژه‌ها فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات دولت، خدمات نظام هستند و باید اطلاع رسانی شده و به گوش مردم رسانیده شوند، یادآور شد: حضرت امام فرمایش داده اند «کارهای‌تان را به مردم بگویید وگرنه تضعیف خواهید شد». انتظار داریم مدیران از ظرفیت فضای مجازی برای اطلاع رسانی اقدامات خود استفاده کنند و برای هفته دولت امسال این مهم را در نظر داشته باشند.

رفیعی پور با اشاره به اینکه تنگستان بیشترین آمار مدارس تخریبی را در استان دارد گفت: در همین دولت تدبیر و امید ۴۰ مدرسه در تنگستان ساخته شده و یا در حال ساخت است که تا پایان سال و دهه فجر آماده می‌شوند؛ یعنی به طور متوسط در هر سال شش مدرسه در تنگستان ساخته شده و باز هم به دلیل تعدد روستاها، این مشکل در برخی نقاط شهرستان همچنان پابرجاست.

اجرای ۵۰ زمین چمن

وی ادامه داد: در این دولت بالغ بر پنجاه زمین چمن مصنوعی در روستاها و شهرهای شهرستان و همچنین ۶۵ بوستان روستایی احداث شده است. تا قبل از سال ۹۱ و آغاز بکار دولت تدبیر و امید، در روستاهای تنگستان ۳۲۰ هزار متر مربع آسفالت معابر انجام شده بود که در این دولت از سال ۹۲ تا الان ۴ برابر قبل و یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع توسط دهیاران و بنیاد مسکن آسفالت انجام شده است.

فرماندار تنگستان ادامه داد: در حوزه شیلات ۸۱۶ تن میگو در سال تولید داشتیم که در این دولت به دو هزار و ۳۶ تن در سال رسیده است و همچنین در تولید لارو میگو ۵۲۰ میلیون قطعه به یک میلیارد و ۱۶۹ میلیون قطعه رسیده، تا سال ۹۲، ۱۱۰ مسکن برای محرومین و در این دولت تاکنون ۲۹۵ مسکن با همکاری استانداری، سپاه و کمیته امداد برای محرومین ساخته شده که اینها بخشی از خدمات دولت و نظام می‌باشد.

 

منبع:مهر

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۳:۰۰

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی