ندای استان:فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سوخت قاچاق و کشف بیش از ۲۴ میلیون لیتر گازوئیل قاچاق به ارزش یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش ندای استان،سردار خلیلی واعظی بیان اشت: در پی شکایت اداره بنادر و دریانوردی بوشهر در سال ۹۸ با موضوع جعل اسناد دولتی و استفاده از سند مجعول و ارجاع پرونده از طریق مراجع قضائی به پلیس آگاهی استان، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
سردار واعظی عنوان داشت: مأموران دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان، با چندین ماه اقدامات پیچیده اطلاعاتی و با انجام یک سری تحقیقات تخصصی و کارشناسی، سرنخ های مهمی از یک باند سازمان یافته قاچاق سوخت به دست آوردند.
وی افزود: با توجه به احتمال سریالی بودن جعل و جرم سازمان یافته، پرونده برای رسیدگی به دایره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان محول و یک تیم متشکل از کارآگاهان، کارشناسان خبره و ماموران مجرب تشکیل شد و با تحقیقات وسیع و گسترده و بهره گیری از بانک های اطلاعاتی مشخص و محرز گردید که افرادی با جعل پروانه سبز گمرکی با استفاده از سند مجعول اقدام به قاچاق سوخت می کردند.
فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: این افراد به صورت هدفمند با سوء استفاده از خلاء قانونی، برای شناوری که قبلا هم برای آن پروانه سبز صادر کرده بودند، موفق به اخذ پروانه سبز گمرکی گردیده و با ارائه آن به اداره ثبت شناورهای اداره بنادر و دریانوردی استان موفق به اخذ گواهی ثبت مجدد برای شناور شدند.
سردار واعظی در گفتگو با پایگاه خبری پلیس با بیان اینکه مرتکبین با ارائه اسناد مجعول به شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نسبت به اخذ سوخت مازاد اقدام و به صورت سازمان یافته قاچاق می کردند، گفت: پس از هماهنگی با مرجع قضایی و همکاری و تعامل اداره بنادر و دریانوردی ، اداره قضائی گمرکات و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان بوشهر و استعلام صورت گرفته از گمرکات شهرستان های “گناوه و دیلم و دیر” محرز شد، ۹۸ پروانه سبز گمرکی شناور مورد جعل و دستکاری قرار گرفته است و هیچ کدام از شناورها وجود خارجی و فیزیکی ندارند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ۷۳ نفر از مالکان گواهی ثبت ها احضار و از آنان در خصوص معرفی شناور خود تحقیق شد که اکثرآنان قادر به معرفی شناور برای کارشناسی نبوده و تعدادی هم که شناوری را معرفی می کردند با حضور کارشناسان اداره بندرو ماموران پلیس آگاهی از شناورهایی که معرفی اصالت هیچکدام از تایید نشد، اضافه کرد: ۶ متهم اصلی این پرونده برای رسیدگی به اتهامشان در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.
سردار واعظی گفت: ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر سوخت به ارزش تقریبی یک هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال، اعضای این باند از شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تحویل گرفته اند که به صورت هدفمند اقدام به قاچاق آن در سال های گذشته کرده اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: این موضوع به شرکت ملی پخش و فرآورده های نفتی بوشهر اعلام و آن یگان به عنوان دستگاه شاکی شکایت خود را علیه اعضای این باند، به اتهام استفاده از سند مجعول و قاچاق سوخت در مرجع قضائی مطرح کرد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی