دستگیری انتشاردهندگان تصاویر خصوصی در بوشهر
دستگیری انتشاردهندگان تصاویر خصوصی در بوشهر

ندای استان:فرمانده انتظامی استان بوشهر از برخورد قانونی پلیس فتا با چهار نفر از اشخاصی که در قالب پیکرتراشی و جراحی زیبایی، اقدام به انتشار محتواهای تصاویر خصوصی مراجعین و شهروندان در فضای مجازی می کردند، خبر داد.

به گزارش ندای استان،سردار حیدر سوسنی اظهار کرد: گردانندگان این صفحات اینستاگرامی پس از تصویر برداری از مشتریان خود برای جذب دنبال کننده، افزایش درآمد و بالا بردن میزان مراجعه مشتری، اقدام به انتشار این تصاویر خصوصی در فضای مجازی می کردند.

وی افزود: این افراد حتی در مواردی بدون رضایت مراجعین خود اقدام مجرمانه در خصوص انتشار این محتواها کرده و ضمن ترویج ابتذال باعث بروز مشکلات حیثیتی برای برخی از شهروندان شده اند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اقدامات شبانه‌روزی و تخصصی پلیس فتا استان در برخورد قاطعانه با ادمین اینگونه تارنماها، تصریح کرد: رصد و پایش مستمر فضای مجازی با هدف سالم سازی و حراست از آبرو و حریم خصوصی کاربران بویژه خانواده ها در اولویت ماموریت های افسران سایبری پلیس فتا است.

سوسنی ادامه داد: در این موضوع خاص نیز با هماهنگی قضایی، متهمین را احضار یا دستگیر کرده و پس از انجام تحقیقات تکمیلی و حذف تمامی محتواهای مجرمانه از تارنماهای در اختیار که بعضی صدها هزار دنبال کننده نیز داشته اند، به مراجع ذیصلاح قضایی جهت سیر مراحل نهایی قانونی معرفی شدند.

وی بیان کرد: پلیس به صاحبان این گونه مشاغل و گردانندگان صفحات و تارنماهای مشابه، تذکر جدی می دهد تا قبل از اینکه فعالیت مجرمانه و غیرقانونی آنها توسط پلیس فتا رصد و پرونده قضایی برای آنان تشکیل شود، نسبت به حذف هرگونه محتوای نامتعارف و خلاف اخلاق و قانون از صفحات و تارنماهای در اختیار خود اقدام کنند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: مجرمان یقین بدانند که پلیس با این افراد که به هرشکلی آبروی مردم و حریم خصوصی آنها را در فضای مجازی به مخاطره می اندازد، برابر قانون برخوردی قاطعانه و بازدارنده خواهد داشت.